Шон Пенн звернувся до мільярдерів з закликом купити для України 12 сучасних винищувачів

Шон Пенн звернувся до мільярдерів з закликом купити для України 12 сучасних винищувачів

“Я не хочу вживати слово «неможливо», коли йдеться про українські ВПС”, - каже військовий оглядач

Шон Пенн звернувся до мільярдерів з закликом купити для України 12 сучасних винищувачів
фото Anadolu Agency/Getty Images

Американський актор і режисер Шон Пенн звернувся до мільярдерів світу із закликом придбати для України 12 винищувачів – літаків F-15 або F-16, – які би переважали за технічними характеристиками російську військову авіацію.

“Хтось має прийти і дати їм $300 млн на 12 літаків із кращими технологіями, ніж російські МіГи чи СУ», – зазначив він, пише The Guardian.

За кілька годин до цього Повітряні Сили України закликали надати винищувачі американського виробництва.

Шон Пенн уже кілька місяців займається зйомками документального фільму про Україну та її харизматичного президента Володимира Зеленського.

Пенн був у Києві в день початку війни, у першому ряду на брифінгу для преси у столиці, а пізніше того ж дня зустрівся із втомленим президентом, повідомляли в ОП.

Знімальна група Пенна деякий час залишалася в Києві, працюючи в тісному контакті з урядовими чиновниками, і актор, схоже, досить зблизився з Зеленським і його оточенням, щоб спробувати допомогти з постачанням зброї вищого класу для України.

Минулого тижня Пенн пригрозив «розплавити» свої статуетки «Оскар» публічно, якщо Зеленському не дозволять виступити на церемонії вручення премії «Оскар», але український президент, колишній актор, так і не отримав можливості для виступу на заході.

Україна просила більше винищувачів із самого початку війни, але США відмовилися підтримати угоду, за якою Польща могла б поставити 28 МіГ-29 – літаків російського виробництва, на яких звикли літати українські пілоти. Вашингтон був стурбований тим, що росія може вважати поставки винищувачів ескалацією.

Незважаючи на відмови, Україна продовжує наполягати на своєму. ВПС запросили конкретно F-15 і F-16, українські пілоти можуть навчитися літати на них «всього за 2-3 тижні навчання», стверджують в ВПС.

Експерти кажуть, що зазвичай пілотам потрібно до чотирьох місяців, щоб навчитися керувати новим винищувачем, і Україна також матиме проблему з пошуком запасних частин та інженерів, які знають, як обслуговувати літаки виробництва Boeing і Lockheed Martin.

Очікувалося, що українські військово-повітряні сили – в 10 разів менші за російські – будуть витіснені з неба протягом кількох днів після вторгнення. Але деякі з її винищувачів все ще активні, а більшу частину неба над країною контролює Україна.

Енді Нетервуд, колишній пілот Королівських ВПС та військовий оглядач, сказав: «Якби ви запитали мене на початку війни, я б сказав, що українські пілоти не можуть навчитися управляти новим винищувачем за 2-3 тижні. Але тепер я не хочу вживати слово «неможливо», коли йдеться про українські ВПС».

Проте серйознішою перешкодою для купівлі мільярдером літаків F-15 та F-16 та польотів на них в Україну буде експортний контроль США: великі продажі озброєнь мають бути схвалені Конгресом США.

  «Зазвичай винищувачі продаються одним урядом іншому», – додав Незервуд.

Нагадаємо, Командування Повітряних сил заявило, що ні літаків, ні ППО українській армії не вистачає, і попросило не поширювати оманливу інформацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло