Акаунти українських солдатів у Facebook зазнали атаки хакерів - Meta

Акаунти українських солдатів у Facebook зазнали атаки хакерів - Meta

Хакери використовують тактику “масових скарг”, щоб закрити акунти військових і волонтерів

Акаунти українських солдатів у Facebook зазнали атаки хакерів - Meta
фото Shutterstock

Материнська компанія Facebook Meta докладно розповіла про низку сумнівних кібер-тактик, які, за її словами, використовують групи, пов'язані з росією та Білоруссю, для атаки на українських солдатів та мирних жителів, пише CNN.

Тактика, яку використовують хакери, згідно з Meta, включає:

1) видачу себе за журналістів і незалежні новинні агенції в Інтернеті, щоб просувати російські наративи для розмови, 

2) спроби зламати акаунти десятків українських солдатів у Facebook 

3) проведення скоординованих кампаній для видалення постів критиків росії із соціальних мереж.

Мета повідомила, що хакерська група, відома як Ghostwriter, яка, на думку кіберекспертів, пов'язана з Білоруссю, спробувала зламати облікові записи Facebook десятків українських військовослужбовців.

За словами Мети, хакери досягли успіху в «кілька випадках», і «вони розмістили відео із закликом до армії здатися, нібито ці повідомлення опублікувати законні власники облікових записів. Ми заблокували розповсюдження цих відео».

Він також зазначив, що дії груп, пов'язаних з урядом росії та Білорусі, посилилися незадовго до вторгнення. Компанія заявила, що зауважила, що акаунти, пов'язані з білоруським КДБ, «раптово почали публікувати повідомлення польською та англійською мовами про капітуляцію українських військ без бою та втечу національних лідерів із країни 24 лютого, у день, коли росія розпочала війну».

Meta також заявила, що видалила мережу з  200 облікових записів, якими керують з росії, які неодноразово подавали сфальшовані скарги на людей в Україні та росії, намагаючись видалити їхні повідомлення чи акаунти з платформи. 

Фальшиві скарги містили повідомлення про нібито порушення правил компанії щодо розпалювання ненависті і т.п. Ця тактика, відома як «масові репортажі», зазвичай використовується людьми, які намагаються закрити облікові записи опонента в соцмережах.

Вадим Гудима, співзасновник Digital Security Lab Ukraine, організації, яка допомагає захистити онлайн-акаунти журналістів та активістів, сказав, що вторгнення росії викликало «величезний сплеск атак на акаунти в соцмережах за допомогою масових репортажів».

Багато цільових акаунтів Twitter і Facebook були заблоковані автоматично, що ускладнило відновлення облікових записів організацій, які, наприклад, збирали гроші і координували постачання медикаментів у зв'язку з російським вторгненням, сказав Гудима CNN.

«Багато сторінок у соціальних мережах було тимчасово закрито. Ми досить швидко відновили більшість із них. Але це був безлад».

Meta також заявила, що в кампаніях з дезінформації використовуються підроблені фотографії профілю.

У попередній лютневій заяві Meta заявила, що виявила та закрила таємну російську операцію зі здійснення впливу, яка керувала обліковими записами, що видавали себе за людей у ​​Києві, включаючи редакторів новин.

«Вони стверджували, що базуються в Києві, і видавали себе за редакторів новин, колишнього авіаційного інженера та автора наукової публікації з гідрографії – науки про картографування води», – написала Мета в блозі.

Meta пов'язала фальшиві акаунти з людьми, які раніше були під санкціями уряду США. Згідно з даними, проаналізованими CNN, акаунти та веб-сайти цієї таємної операції виявилися не дуже успішними.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло