У січні – квітні «Газпром» зменшив транзит через Україну більш як на 35%

У січні – квітні «Газпром» зменшив транзит через Україну більш як на 35%

До того ж компанія не сплатила у повному обсязі кошти за транзит газу Україною за червень

У січні – квітні «Газпром» зменшив транзит через Україну більш як на 35%
Голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.
Фото: ukrinform.ua

Що сталося. За перші чотири місяці року російський «Газпром» зменшив транзит газу українською газотранспортною системою на 35,7% – до 9 млрд кубів у річному вимірі.

Джерело. Про це голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон розповів в інтерв’ю «Укрінформу».

Докладно. «Якщо порівнювати з обсягами транзиту за перші чотири місяці 2021 року, то в аналогічних місяцях 2022 року вони знизилися з 14 млрд кубометрів до приблизно 9 млрд кубометрів, хоча транзитні потужності ГТС України не зменшувалися», – зазначив Макогон.

У січні та 1–23 лютого «Газпром» не використовував значну частину заброньованих потужностей. Натомість відразу після повномасштабного вторгнення рф в Україну російський монополіст збільшив заявки на транзит до законтрактованого максимуму, тобто близько 109 млн кубометрів на добу. До кінця березня заброньовані потужності фактично використовуються повністю.

Проте з квітня «Газпром» знову перестав використовувати значну частину заброньованих потужностей. Транзит суттєво скоротився – до 45–55 млн кубів на добу з 11 травня – після того, як було зупинено транспортування газу через точку з'єднання «Сохранівка» через українське попередження про несанкціоновані відбори газу окупантами.

«Як альтернативу ми запропонували перевести транзит на точку «Суджа», як це було 2020 року. Проте «Газпром» без наявних причин, бо для переведення є всі технічні можливості, ігнорує цю пропозицію і не використовує в повному обсязі навіть заброньовані потужності «Суджі» (77 млн кубометрів)», – розповів.

Крім того, «Газпром» не сплатив кошти за транзит газу Україною за червень у повному обсязі, що порушує принцип транзитної угоди «качай або плати». Макогон також додав, що «сьогодні «Газпром» очевидно сплачує менше, ніж повинен за контрактом, без жодних на те юридичних підстав».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло