Міжнародна група Єрмака – Макфола презентувала Дорожню карту індивідуальних санкцій

Міжнародна група Єрмака – Макфола презентувала Дорожню карту індивідуальних санкцій

Кількість потенційних кандидатів під санкції становить 12 000 фізичних і 3000 юридичних осіб

Міжнародна група Єрмака – Макфола презентувала Дорожню карту індивідуальних санкцій

Що сталося. Міжнародна робоча група Єрмака – Макфола представила дорожню карту індивідуальних санкцій, повідомила в понеділок, 6 червня, пресслужба Офісу Президента.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні на сайті президента.

Докладно. «Завдання індивідуальних санкцій полягає в посиленні тиску на керівні еліти режиму, що приведе до припинення війни росії проти України», – зазначається у повідомленні. 

Запропоновано такі категорії підсанкційних осіб (у порядку пріоритетності): олігархи, вищі чиновники, ключовий менеджмент компаній, включаючи іноземців, російські пропагандисти, керівництво політичних партій, члени сімей та довірені особи всіх цих людей.

Також запропоновано розглянути впровадження індивідуальних санкцій стосовно всіх російських спортсменів.

Кількість потенційних кандидатів під санкції становить щонайменше 12 000 фізичних і 3000 юридичних осіб. Негайний пріоритет надається 100 найбагатшим людям зі списку Forbes.

На думку групи, особливу увагу варто приділити олігархам, які змогли уникнути санкцій у більшості або у всіх юрисдикціях. Це, наприклад,  Володимир Потанін, власник «Норільського нікелю» та інших великих активів, Андрій Бокарьов, співвласник «Трансмашхолдингу» та інших великих активів, Іскандер Махмудов, який є співвласником компаній «Трансойл», «Трансмашхолдинг» тощо.

«Ключовими санкційними механізмами мають стати: заморожування активів, заборона на в'їзд до країн санкційної коаліції, припинення повноважень у західних компаніях. Важливим є залучення максимальної кількості країн до санкційної коаліції: якщо особа потрапила під санкції в одній юрисдикції, це має відбутися і в усіх інших юрисдикціях», – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що будь-які спроби вищих державних службовців, керівників корпорацій і членів правління, пропагандистів та членів політичних партій передати майно членам своїх сімей або довіреним особам необхідно ретельно відстежувати та припиняти, а будь-яка допомога в передачі або отриманні таких активів має бути підставою для накладення санкцій.

Ця дорожня карта, як і попередні напрацювання групи Єрмака – Макфола (План дій щодо посилення санкцій і Дорожня карта енергетичних санкцій) передана всім ключовим особам, які впливають на ухвалення відповідних рішень.

«Важливо й надалі посилювати санкційний тиск на росію», – наголошується в повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло