Велика Британія збільшить у чотири рази фінансування для підтримки українських науковців

Велика Британія збільшить у чотири рази фінансування для підтримки українських науковців

Програму підтримки розширять на 9,8 млн фунтів стерлінгів

Велика Британія збільшить у чотири рази фінансування для підтримки українських науковців
Фото: ua.news

Що сталося. Уряд Великобританії прийняв рішення збільшити фінансування програми Researchers at Risk Fellowship у чотири рази.

Джерело. Про це повідомив Міністр освіти й науки Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі, передає пресслужба Кабінету Міністрів України. 

Деталі. 28 червня прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив низку заходів для підтримки науково-технічного та науково-дослідного секторів України. Він зазначив, що залишається відданим забезпеченню майбутнього, в якому Україна та Великобританія процвітають разом.

«Понад 130 українських науковців отримають підтримку в межах програми, що стартувала в березні. Спочатку на програму було виділено 3 млн фунтів стерлінгів, а оголошені сьогодні додаткові 9,8 млн дозволять їй значно розширитися», – зазначив Шкарлет.

Українські вчені, які вимушено переїхали за кордон або не змогли повернутися додому через агресію рф, зможуть продовжувати дослідження та обмінюватися досвідом з іноземними колегами завдяки підтримці Великобританії.

За стипендіальною програмою передбачається виплата заробітної плати та покриття витрат на проживання до двох років для українських дослідників. Згодом науковці зможуть повернутися додому та зробити вагомий внесок у відновлення країни.

«Крім того, Уряд Великобританії надасть фінансування для підтримки програми побратимів Universities UK International і Cormack Consultancy Group. Проєкт має на меті встановити більше ніж 100 довгострокових програм партнерства для підтримки українських інституцій, студентів і дослідників під час війни.

Програму вже підписали 79 університетів Великобританії. До проєкту долучився й Единбурзький університет, який об’єднався з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, а також Університет Рексема Гліндра, який об’єднався з Національним університетом «Чернігівська політехніка».

Зазначається, що університети та установи Великобританії масово виступили за підтримку українських колег.

Бекграунд. Нагадаємо, що Британія готує розробку для розпізнавання вкраденого росією українського зерна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло