Росія вийде з проекту Міжнародної космічної станції після 2024 року
Це стане серйозним випробуванням для функціонування всього проекту

Росія вийде з проекту Міжнародної космічної станції «після 2024 року» після виконання своїх зобов’язань, йдеться в повідомленні кремля за результатами зустрічі новопризначеного глави «Роскосмосу» Юрія Борисова з президентом росії путіним, пише CNN.
«Безсумнівно, ми виконаємо всі зобов’язання перед нашими партнерами, але рішення залишити станцію після 2024 року прийнято», – сказав Борисов путіну в кремлі.
«Я думаю, що до цього часу ми почнемо формувати російську орбітальну станцію», – сказав Борисов.
Вихід росії стане серйозним ударом по МКС, моделі міжнародної співпраці, яка формувалася протягом десятиліть.
Директор МКС NASA Робін Гейтенс заявив, що NASA не отримувало жодних офіційних повідомлень від росії про рішення покинути МКС.
«Росіяни, як і ми, заздалегідь думають про те, що їх чекає далі. Оскільки ми плануємо перехід після 2030 року на комерційні космічні станції на низькій навколоземній орбіті, у них теж є подібний план. І тому вони думають про цей перехід так само.
Однак сьогодні ми не отримали жодних офіційних повідомлень від партнера щодо планів на майбутнє», – сказав Гейтенс.
Це не перший випадок, коли росія погрожує відмовитися від МКС на тлі руйнівних санкцій США та Європи через війну в Україні. Попередник Борисова, Дмітрій Рогозін, неодноразово погрожував зробити це.
Але ця остання загроза має очевидне схвалення путіна. Згідно зі стенограмою зустрічі, він сказав «добре» після того, як Борисов повідомив йому, що Роскосмос почне будувати власну космічну станцію після 2024 року.
Виведення росії стане серйозним ударом по МКС.
Ця новина з’явилася менш ніж через два тижні після того, як NASA і “Роскосмос” оголосили про угоду про обмін екіпажами або «обмін місцями запуску», переговори про які тривали більше чотирьох років.
Починаючи з вересня, двоє російських космонавтів стартуватимуть на американських космічних кораблях з Флориди, а двоє американських астронавтів відправляться в космос на російських ракетах. Незрозуміло, чи вплине рішення росії вийти з МКС після 2024 року на угоду про обмін екіпажем.
МКС, яка є спільним проектом США, Росії, Японії, Канади та Європейського космічного агентства, розділена на дві секції – російський орбітальний сегмент і американський орбітальний сегмент. Адміністрація Байдена оголосила в грудні, що вона має намір продовжити роботу МКС з 2024 до 2030 року. Але росія – партнер номер один NASA в МКС – так і не підписала угоду.
«Російський сегмент не може функціонувати без електрики з американської сторони, а американська сторона не може функціонувати без силових установок, які знаходяться на російській стороні», – сказав колишній астронавт NASA Гаррет Рейсман. – Тож ви не можете розлучитися мирним шляхом».
Відтоді NASA досліджує способи роботи космічної станції без допомоги російського сегменту. У червні вантажний космічний корабель Cygnus продемонстрував здатність утримувати орбіту станції. Але чи змогла б МКС вижити без росіян – питання поки відкрите.
У лютому NASA заявило, що має намір продовжувати експлуатацію МКС до кінця 2030 року, після чого станція буде зведена з орбіти і впаде у віддалену частину Тихого океану. NASA заявило, що МКС буде замінена комерційними космічними платформами як місце для співпраці та наукових досліджень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].