Португалія, Греція і Німеччина заявили, що не будуть забороняти візи росіянам
У Німеччині натомість закликають тиснути на російських олігархів

Влада Португалії не підтримує ідею заборонити видачу шенгенських віз росіянам на рівні всього Євросоюзу, повідомили газеті Eco в прес-службі португальського МЗС.
Про це пише The Moscow Times.
У відомстві зазначили, що мета європейських санкцій – завдати шкоди «російській військовій машині», а не російському народу.
Лісабон має намір брати участь в обговоренні візових обмежень проти росії на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Празі 30-31 серпня.
Португальська влада вважає, що це сприятиме виробленню єдиної позиції держав-членів Євросоюзу.
Паралельно в Німеччині лідер німецьких «зелених» Омід Нуріпур підтримав пропозицію російського опозиціонера Олексія Навального накласти обмеження на сотні російських олігархів замість карати звичайних громадян.
Нуріпур зазначив, що російські еліти, що є «частиною путінської системи», продовжують їздити на шопінг у Сен-Тропі. «Це неприйнятно», – підкреслив він.
Раніше проти заборони туристичних віз для російських громадян виступили у Греції та на Кіпрі. «Ми не думаємо, що цей захід має якусь цінність щодо росіян», – сказав секретар МЗС Кіпру Корнеліос Корнеліу.
Він зазначив, що на острові живе велика російськомовна громада, наприклад, у Лімассолі проживає близько 50 000 вихідців із росії. Також громадяни рф становили до 25% від загальної кількості всіх туристів, які приїжджають на Кіпр.
Німеччина також не погоджується на закриття кордонів Європи для росіян. Канцлер ФРН Олаф Шольц закликав не звинувачувати всіх росіян у війні в Україні та не ускладнювати їм життя. Він зазначав, що багато людей втекли з рф через незгоду з політикою Кремля. Позицію Німеччини підтримали Франція та Нідерланди.
Бекграунд. Ініціативу щодо заборони віз схвалюють Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Бельгія, Польща, Данія, Україна.
Єврокомісія вважає повну заборону неможливою і такою, що суперечить законодавству, проте європейські держави можуть вводити її на національному рівні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].