Високопосадовці з Міністерства економіки Німеччини могли шпигувати на користь росії

Високопосадовці з Міністерства економіки Німеччини могли шпигувати на користь росії

росія планувала військове вторгнення в Україну роками, розміщуючи “своїх людей”

Високопосадовці з Міністерства економіки Німеччини могли шпигувати на користь росії
фото Pixaby

Німецька газета Die Zeit випустила розслідування, згідно з яким двоє високопосадовців із Міністерства економіки Німеччини підозрюються у шпигунстві на користь Кремля.

Як тільки у Міністерства економіки виникли підозри щодо двох співробітників, які обіймали ключові посади, ця справа була передана до Федерального відомства із захисту Конституції.

Зазначені чиновники відповідали за енергетичну та газову політику німецького уряду та брали участь у вирішенні питань щодо ліцензування нафтопроводу «Північний Потік-2».

Як пише газета, навесні до відомства з охорони конституції звернулися довірені особи міністра економіки Роберта Хабека через виявлені невідповідності у внутрішніх документах щодо «Північного потоку-2», рівень заповнення газосховищ, а також звіт про безпеку енергетичних поставок до Німеччини.
Ці документи відображали підхід москви і відповідали позиції німецького уряду. Зокрема в них йшлося, що передача Gazprom Germania в управління федеральному агентству та підтримка постачальника газу Uniper може мати справу з «перешкодами».
Die Zeit пише, що співробітники спецслужби перевірили чиновників, яких підозрюють у зв'язках із москвою. Вони виявили, що чиновник відвідував росію для навчання. Газета пише, що в ході розслідування було встановлено, що обидва співробітники Мінекономіки «емоційно прив'язані» до росії, але доказів того, що вони були російськими шпигунами, поки що не знайдено. 

У контексті війни в Україні Німеччина оцінює ризик шпигунства на користь росії як вкрай високий загалом, про що, зокрема, згадувалося в останній доповіді Федерального відомства із захисту Конституції.

На думку заступника голови комітету Бундестагу з розвідки Родеріха Кізеветтера, яким він поділився з виданням Handelsblatt, це лише «вершина айсберга, шпигунство торкнеться й інших міністерств та установ».

Він переконаний, що це вкотре доводить, що «агресивна війна проти України планувалась роками. Це включало стратегічне розміщення російських агентів, шпигунство та вплив на осіб, які приймають політичні рішення, а також на процеси прийняття рішень».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло