ООН і Туреччина домовляються про експорт російського аміаку через територію України – Гутерріш

ООН і Туреччина домовляються про експорт російського аміаку через територію України – Гутерріш

Розраховують таким чином зміцнити прихильність путіна до чинної угоди про постачання зерна

ООН і Туреччина домовляються про експорт російського аміаку через територію України – Гутерріш
Фото: REUTERS

Що сталося. ООН намагається домовитися з Україною та росією щодо можливості експорту аміакопроводом Тольятті-Одеса.

Джерело. Про це повідомляє Financial Times.

Що це означає. Зазначається, що це дозволить почати експорт російського аміаку – основного інгредієнта у виробництві нітратних добрив – через українські порти.

Коментарі. «Чорноморську зернову ініціативу вдалося реалізувати завдяки посередництву ООН та Туреччини. Я і президент Ердоган особисто стежимо за тим, щоб вона продовжувала працювати, і щоб згодом її продовжили.

Зараз ми обговорюємо можливість експорту російського аміаку тими ж каналами, через трубопровід, який перетинає Україну», – сказав Гутерріш в інтерв'ю «Анадолу».

Офіційна представниця ООН Ребека Грінспан підтвердила факт переговорів, зазначивши, що це має зміцнити прихильність президента росії путіна чинній угоді про постачання зерна.

«Переговори просуваються в правильному напрямку, і всі сторони на всіх рівнях докладають максимум зусиль для забезпечення позитивного результату», – зазначила представниця організації.

За її словами, домовленість є терміновою для запобігання глобальній продовольчій кризі через дефіцит добрив у наступні роки.

У межах переговорів також обговорюється можливість відновлення роботи морського торговельного порту в Миколаєві.

Бекграунд. Нагадаємо: Україна відновила експорт морем. Поки що пропускний режим діє лише для аграрних вантажів. «Гуманітарна», а не комерційна складова та посилання на життєву необхідність українського зерна для тисяч людей по всьому світу дозволило досягти домовленості про портову деблокаду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло