Україна домовилася з MIGA про запуск механізму страхування інвестицій під час війни

Україна домовилася з MIGA про запуск механізму страхування інвестицій під час війни

Найближчим часом почнеться реалізація пілотного проєкту на суму $30 млн

Україна домовилася з MIGA про запуск механізму страхування інвестицій під час війни
Фото: pexels.com

Що сталося. Україна домовилася з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA) про запуск механізму страхування інвестицій під час бойових дій. Найближчим часом почнеться реалізація пілотного проєкту на суму $30 млн.

Джерело. Про це йдеться на сайті уряду.

Деталі. «Ця сума вже виділена, і вони готові розпочинати співпрацю з нами хоч сьогодні. Отже, спочатку ми візьмемо один інвестиційний проєкт і відпрацюємо на ньому всі нюанси з надання гарантій для іноземних інвесторів. У MIGA вже є такий інструмент, як Political Risk Insurance і в рамках цього інструменту є War Risk Insurance. Позитивним є те, що їх страхові продукти підходять для України, тобто не треба буде вигадувати щось нове з нуля», – розповів заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

За його словами, наступного року суми на покриття будуть збільшені. Загальний портфель MIGA становить $24 млрд.

Передбачається, що після завершення структурування трастового фонду Світового банку, який буде призначений для відновлення України, держава отримає $17 млрд на відновлення критичної інфраструктури й стимулювання економічного розвитку. Частка цієї суми буде скерована саме на страхування ризиків інвесторів.

«Зараз ми почнемо з $30 млн, а вже від того, як ми реалізуємо цей пілотний проєкт, залежатиме сума виділених коштів на наступний рік. Думаю, що сума може бути збільшена десь до $1 млрд у 2023-му або стати навіть більшою, якщо такий інструмент матиме попит серед інвесторів. При цьому обсяг страхового покриття становитиме не менше 90% від суми інвестиції», – додав Грибан.

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна хоче отримати від росії $300 млрд репарацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло