ОНОВЛЕНО: 150 суден із українським зерном не можуть пройти інспекцію в Туреччині, “зернова угода” загальмувала — ООН

ОНОВЛЕНО: 150 суден із українським зерном не можуть пройти інспекцію в Туреччині, “зернова угода” загальмувала — ООН

Україна стверджує, що росіяни-інспектори навмисно гальмують огляд суден

ОНОВЛЕНО: 150 суден із українським зерном не можуть пройти інспекцію в Туреччині, “зернова угода” загальмувала — ООН
фото DR

ООН заявила сьогодні, що необхідні «термінові» кроки, щоб ліквідувати затримку в Туреччині понад 150 суден, які перевозять українське зерно в рамках зернової угоди.

Джерело. Про це повідомляє Sky News.

Раніше Київ звинуватив росію в блокуванні повного виконання угоди, укладеної в липні за посередництва ООН та Туреччини для пом'якшення глобальної продовольчої кризи.

Термін дії угоди спливає 22 листопада. Наступного місяця угоду буде продовжено, але росія погрожує вийти з неї, якщо не будуть виконані її умови.

Судна, що перевозять зерно та інші продукти харчування з портів України, мають бути перевірені групами, організованими чотиристороннім Спільним координаційним центром (СКК) на якірних стоянках у Туреччині.

«В даний час навколо Стамбула перебуває понад 150 суден, які очікують відправки, і ці затримки можуть призвести до збоїв у ланцюжку поставок і портових операціях», – сказав Ісміні Палла, представник ООН з Чорноморської зернової ініціативи.

«ООН щодня скликає сторони і закликала до повної та сумлінної участі у [угоді] та необхідності вжиття додаткових термінових заходів, щоб ланцюжок поставок не був порушений, і ініціатива продовжувала доставляти таке необхідне продовольство для світу», – додав Палла.

Україна зі свого боку стверджує, що російські інспекції, які викликали ці «значні» затримки у Чорному морі, «політично мотивовані» та викликають занепокоєння.

«Ми маємо підстави вважати, що затримки з перевіркою росією суден зернової ініціативи політично мотивовані», – заявили в МЗС.

Угода з експорту зерна відкрила Україні шлях до відновлення експорту зерна із трьох південних портів, які були заблоковані після російського вторгнення. Москва також отримала гарантії на експорт власного зерна та добрив.

ОНОВЛЕНО:

Міністерство закордонних справ України уточнило в понеділок, що кількість суден, які застрягли в черзі, вже перевищує 165 і їх кількість постійно зростає. «У результаті дій РФ, понад 165 суден нині застрягли в черзі біля протоки Босфор, і їхня кількість щодня збільшується. Дії Росії підривають глобальну продовольчу безпеку, зокрема в регіоні Глобального Півдня», – говориться у повідомленні. В МЗС закликали міжнародне співтовариство, зокрема країни Африки та Азії, які покладаються на експорт зернових з України, «вимагати від росії негайно припинити ці штучні затримки в перевірках суден зернового коридору».

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков впевнено пообіцяв, що угода про «зерновий коридор» залишиться в силі після 22 листопада. Але для пролонгації необхідний чотиристоронній консенсус, якого наразі не спостерігається. На сьогодні не зрозуміло, як можна задовольнити вимогу російської сторони, і це завдання виглядає нерозв'язним.

Більше про це читайте в матеріалі Mind “Зворотний відлік: що зміниться у форматі «зернового коридору», коли/якщо він буде продовжений”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло