У США закінчуються деякі види озброєнь, які постачалися в Україну — CNN

У США закінчуються деякі види озброєнь, які постачалися в Україну — CNN

Зокрема, йдеться про “стінгери”, “джавеліни” та ракети HARM і GMLRS

У США закінчуються деякі види озброєнь, які постачалися в Україну — CNN
ПЗРК Стінгер

У США закінчуються деякі високотехнологічні системи озброєнь та боєприпаси, які можна передати Києву.

Джерело. Про це повідомили CNN три американські чиновники, знайомі з ситуацією.

Деталі. Навантаження на запаси зброї – і здатність американських підприємств швидко виробляти потрібне озброєння – є однією з ключових проблем, які стоять перед адміністрацією Байдена, оскільки США продовжують надсилати Україні зброю на мільярди доларів.

Один із чиновників сказав, що запаси деяких систем «виснажуються» після майже дев'яти місяців відправлення вантажів до Києва, оскільки кількість запасів, які США можуть надіслати, зрештою є “кінцевою”.

За словами джерел, серед таких систем озброєнь, 155-мм артилерійські боєприпаси та переносні зенітні ракети Stinger.

Також можуть виникнути труднощі з виробництвом інших озброєнь, обіцяних Україні, включаючи переносні протитанкові комплекси Javelin, а також ракети HARM та GMLRS.

Швидко налагодити у США виробництво озброєнь та боєприпасів, запаси яких скоротилися, поки що не вдається, як і запросити їх у європейських союзників.

При цьому влада США підкреслює, що безпека країни ні за яких умов не буде наражена на ризик і кожна поставка оцінюється з урахуванням її впливу на стратегічні резерви Сполучених Штатів та оборонні плани.

Вперше за два десятиліття США не беруть участі у конфлікті після виходу з Афганістану та Іраку. Тож США, не маючи необхідності продукувати зброю та боєприпаси для війни, не виробляли кількість озброєнь, необхідних підтримки тривалого, високоінтенсивного конфлікту.

«Стає все важче і важче», – заявив CNN конгресмен Майк Куіглі, член комітету з розвідки, коментуючи постачання озброєнь Україні.

«Ми думали, що ця війна закінчиться за кілька днів, але зараз можуть пройти роки. У той час, коли глобальні ланцюжки постачань руйнуються, Заходу буде дуже важко задовольняти потреби на дуже високому рівні», – сказав він.

Прес-секретар Пентагону Патрік Райдер, у свою чергу, запевнив CNN, що США продовжуватимуть підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно», додавши при цьому, що жодні постачання зброї Україні не знизять обороноздатність Сполучених Штатів.

«Все, про що просить Україна, – це засоби для боротьби, і ми сповнені рішучості надати ці засоби. Українці будуть виробляти свою зброю свого часу, а доти ми продовжимо підтримувати їх, доки це буде потрібно», – сказав начальник Об’єднаних штабів США генерал Марк Міллі на прес-конференції.

Бекграунд. Раніше Марк Міллі заявив, що розглядає відступ росіян з Херсону як можливість для потенційних переговорів.

У відповідь на це головнокомандувач Валерій Залужний наголосив, що умова для переговорів одна – росія має залишити всі захоплені території.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло