Понад 40 країн звернулися до регулятора з проханням дозволити польоти з одним пілотом
Це дозволить вирішити проблему з нестачею персоналу, аргументують вони

Понад 40 країн, включаючи Німеччину, Великобританію та Нову Зеландію, звернулися до органу ООН, який встановлює авіаційні стандарти – Міжнародну організацію з цивільної авіації (ІКАО), з проханням дозволити польоти з одним пілотом у кабіні.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Агентство з авіаційної безпеки Євросоюзу (EASA ) зі свого боку повідомляє, що вже співпрацює з виробниками літаків, щоб визначити, як будуть виконуватися польоти з одним пілотом, і розробити правила для їх контролю.
EASA повідомила, що такі польоти можуть почати здійснюватися в 2027 році.
Авіакомпанії та регулятори наполягають на тому, щоб мати лише одного пілота в кабіні пасажирських літаків замість двох.
Це знизило б витрати та полегшило б тиск через нестачу екіпажу, але покладання всієї відповідальності з управління літаком на одну особу в багатьох викликає занепокоєння.
Першим кроком могло б стати одиночне пілотування в режимі крейсерського режиму польоту, коли екіпаж зазвичай менш завантажений, ніж під час зльоту або посадки. У цей час другий пілот міг би відпочивати. Змінюючи один одного, екіпаж із двох людей зможе літати на довші відстані.
В Airbus розповіли, що разом з авіакомпаніями та регуляторами оцінюють, чи зможуть два пілоти безпечно замінити екіпаж із трьох осіб на далекомагістральних рейсах.
Проте Міжнародна федерація асоціацій лінійних пілотів (IFALPA) заявляла в жовтні, що сьогодні «немає нічого безпечнішого, ніж другий пілот, який кваліфікований, добре навчений, фізично присутній у кабіні екіпажу».
У EASA повідомили, що знають про побоювання щодо одиночних польотів. Там заявили, що ідею не реалізують, поки авіаспільнота не переконається, що такі польоти як мінімум такі ж безпечні, як з двома.
Бекграунд. Нагадаємо, Туреччина заборонила польоти російських літаків із подвійною реєстрацією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].