Генсек НАТО застерігає від повторення помилок щодо росії у відносинах із Китаєм
Будь-які інвестиції в Китай чи від Китаю мають пройти оцінку щодо загрози національній безпеці

Країни НАТО повинні уникати повторення помилок, допущених ними у відносинах з росією, щоб обмежити залежність від Китаю, заявив глава альянсу Єнс Столтенберг.
Джерело. Bloomberg
Пряма мова. «Я вірю у вільну торгівлю, і держави – члени НАТО мають продовжувати торгувати з Китаєм, але ми не можемо приймати ці рішення, ґрунтуючись лише на комерційних міркуваннях», – заявив Столтенберг телеканалу Bloomberg у середу після того, як міністри закордонних справ у Бухаресті обговорили такі питання, як відносини з Китаєм та російське вторгнення в Україну.
«Ми бачили цю проблему з росією, це не просто комерційне рішення, це пов'язане із нашою безпекою. Залежність ресурсів від авторитарних режимів, таких як росія, робить нас вразливими, і ми не повинні повторювати цю помилку з Китаєм», – сказав Столтенберг.
«Ми маємо оцінити наші вразливі місця та зменшити їх вразливість», – додав він.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив журналістам після зустрічі, що уряди повинні «переконатися, що коли Китай робить інвестиції в наші країни», які «ми хочемо підтримувати», необхідно «бути обережним із цим в особливо чутливих галузях, стратегічних галузях, інфраструктурі компаній».
«Міркування безпеки повинні бути повністю взяті до уваги, перш ніж дозволяти будь-які інвестиції», – сказав Блінкен.
У той час як на зустрічі у Бухаресті союзники пообіцяли збільшити підтримку України, включаючи системи ППО, Столтенберг визнав, що необхідно допомагати Україні більше та прискорити допомогу, оскільки взимку українським військам буде важче протистояти російській агресії.
За словами Столтенберга, країни НАТО повинні знати про здатність росії затягнути війну.
«росія зазнала великих втрат, але ми не повинні їх недооцінювати, оскільки їй вдалося мобілізувати додаткові сотні тисяч військовослужбовців», – сказав він.
Бекграунд. Як повідомлялося, міністри МЗС країн НАТО на зустрічі у Бухаресті пообіцяли допомогти з ремонтом інфраструктури України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].