Російські виробники не можуть виробляти процесори, бо немає іноземних чипів
Відмова TSMC від співпраці вдарить насамперед по армії та службам безпеки рф

Закордонні виробники російських процесорів «Ельбрус» та «Байкал» відмовилися виконувати замовлення, у тому числі відвантажувати вже готову продукцію в росію, заявив глава Мінцифри рф Максут Шадаєв.
Джерело. Про це передає «Коммерсант».
Деталі. За його словами, через це в країні випустили лише 15 тисяч персональних комп'ютерів та 8 тисяч серверів на таких процесорах, що набагато менше, ніж планувалося до вторгнення в Україну.
Шадаєв зазначив, що в рф зробити ці чипи неможливо, оскільки подібних виробництв тут немає, хоча інтелектуальні права та вся документація «Байкалу» та «Ельбрусу» – російські.
Після початку вторгнення Сполучені Штати ввели санкції проти «Байкал Электроникс» (Baikal), АО МЦСТ («Эльбрус») і АО НПЦ «Элвис» («Скиф»).
16 грудня російські розробники чипів потрапили під санкції ЄС.
Виробництвом процесорів «Байкал» та «Ельбрус» займалася тайванська компанія TSMC. Через війну в Україні вона відмовилася співпрацювати з російськими замовниками ще в лютому, а на початку червня посилила обмеження, встановивши тотальну заборону на постачання своєї продукції в рф.
Згідно з інвестиційною стратегією «Байкал Электроникс», компанія хотіла замовити у TSMC 300 тисяч чипів до кінця 2022 року, а до 2025-го збільшити цей показник удвічі.
Зокрема планувалося налагодити випуск споживчих процесорів Baikal-M, а також серверних CPU Baikal-S. Перші партії обох чіпів TSMC відвантажили у жовтні 2021 року.
«Байкал Електронікс» збиралася витратити на розширення продуктової лінійки 23 млрд рублів.
Відмова TSMC від співпраці вдарить насамперед по армії та службам безпеки рф, оскільки вони використовують пристрої на базі цих чипів, заявляв аналітик британської компанії Janes, постачальника військової розвідки Костас Тігкос. Він назвав втрату допомоги TSMC «руйнівною» для росії.
Аналогічно вчинили більшість інших найбільших світових виробників чипів, включаючи Intel, AMD, Samsung, Qualcomm.
Бекграунд. 13 грудня уряд Китаю офіційно заборонив постачати в росію процесори Loongson на власній архітектурі LoongArch, побоюючись, що вони можуть використовуватися у військових цілях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].