Україна хоче додати експорт сталі до зернової угоди - Bloomberg
Цього року ВВП України може зрости на 3%, за умови, що вторгнення росії закінчиться

Україна хоче розширити важливу угоду про експорт зерна, щоб включити поставки сталі як спосіб підтримати українську економіку на тлі завданих війною збитків.
Джерело. Про це заявила міністр економіки Юлія Свириденко під виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише Bloomberg.
Деталі. Кабінет міністрів України закликав розширити зернову угоду, укладену в липні минулого року за посередництва ООН і Туреччини, яка відкрила три українські чорноморські порти для експорту продовольства на світовий ринок.
«Для нас важливо додати більше портів, щоб збільшити обсяги експорту», – сказала Свириденко.
Раніше Україна вже закликала збільшити кількість портів, з яких відвантажується продовольство, та включити до угоди метали. У Кремлі тоді не заперечували можливості розширення угоди. Проте прес-секретар президента Дмітрій Пєсков заявив, що вирішення таких питань пов’язане із санкціями, які діють проти російських виробників металів.
Відкриття більшої кількості портів дозволить зміцнити економіку України, сказала Свириденко. 2022 року через війну українська економіка скоротилася майже на третину, уточнила вона.
Цього року ВВП України може зрости на 3%, за умови, що вторгнення росії закінчиться, а морські порти будуть відкриті, сказала міністр.
В ООН не раз спростовували слова путіна про те, що угода є неефективною. На Україну припадає 10% світового ринку пшениці, 15% – кукурудзи, 13% – ячменю, тому «зернові коридори» допомагають знизити світові ціни на продовольство.
До третини зерна, що експортується з України, відправляється саме в країни, які цього найбільше потребують: Китай, Індію, Єгипет, Ємен, Сомалі і Джибуті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].