«Росатом» може постачати електроніку для російських ракет і танків – українська розвідка
Якщо це буде доведено, проти держконцерну рф мають бути введені санкції

«Росатом» міг імпортувати зарубіжні матеріали та електроніку на користь російських виробників ракет, снарядів та бронетехніки. Це випливає із внутрішніх документів держкорпорації, які отримала українська розвідка та передала газеті The Washington Post.
Джерело. Про це пише «Агентство» з посиланням на WP.
Деталі. В одному з жовтневих листів керівництва «Росатому», перехоплених українською розвідкою, йдеться про зустріч представників держкорпорації, міноборони рф та російського ВПК, яка відбулася незадовго до цього.
У документі стверджується, що «Росатом» запропонував постачати компоненти військовим частинам і збройним заводам, що потрапили під санкції. Серед них були виробник ракетних систем концерн «Алмаз-Антей», виробник авіабомб і систем залпового вогню НВК «Техмаш», що випускає ракети для комплексів «Іскандер» НВО «Високоточні комплекси», виробник РСЗВ «Ураган» НВО «Сплав», авіаційний концерн та кілька виробників бронетранспортерів та танків.
Серед компонентів, які держкорпорація «Росатом», згідно з документами, була готова поставити російському ВПК, виявилися оксид алюмінію, що використовується в ракетному паливі, літій-інонні батареї для танків і систем ППО, технологія 3D-друку. Не зрозуміло, як багато таких компонентів було поставлено російському ВПК. Митні дані, проаналізовані газетою, свідчать про те, що принаймні одна дочірня компанія «Росатома» – фірма Renera – після початку війни купила компоненти літій-іонних акумуляторів у Південній Кореї на суму щонайменше $1 млн.
Опитані газетою експерти погоджуються з тим, що «Ростатом» міг використовуватися для обходу санкцій. «Це велика потенційна лазівка», – каже Джейкоб Нелл, колишній головний економіст Morgan Stanley по росії, який зараз консультує Офіс Президента України.
Якщо «Росатом» справді надає підтримку російській військовій промисловості, корпорація має потрапити під санкції, каже Деніел Фрід, колишній радник Держдепартаменту санкцій.
Досі їх не вводили, щоб уникнути негативних наслідків для глобальної енергетики: «Росатом» бере участь у проектах по всьому світу, у тому числі в Західній Європі та США.
Бекграунд. Як повідомлялося, Шмигаль закликав гендиректора МАГАТЕ накласти санкції на «Росатом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].