Британія бере курс на зменшення залежності від тайванських чипів, бо це загрожує її економіці

Британія бере курс на зменшення залежності від тайванських чипів, бо це загрожує її економіці

Залежність від політики Китаю ставить під загрозу економіку Британії

Британія бере курс на зменшення залежності від тайванських чипів, бо це загрожує її економіці
фото DR

Уряд Великої Британії вживатиме заходів для скорочення залежності країни від тайванських напівпровідників через загрозу Китаю.

Джерело. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на проект стратегічної програми.

Деталі. Китайське втручання або вторгнення на Тайвань поставлять під загрозу британську економіку, йдеться в документі, тому що на острові розташовано понад 90% потужностей, які виробляють усі передові мікросхеми – насамперед компанії TSMC.

Напівпровідникові компоненти використовуються повсюдно від телефонів до автомобілів, а їх дефіцит, який спостерігався під час пандемії, здатний порушити роботу ланцюжків поставок у всій економіці. Замовчування цієї проблеми урядом може розчарувати зарубіжних інвесторів.

Таким чином, постачання чипів набуває великого геополітичного та економічного значення, а отже, Британії доведеться диверсифікувати постачання чипів за рахунок виробників напівпровідників з інших країн, вказано в стратегії.

З іншого боку, домінування Тайваню в галузі вказує, що знайти альтернативу буде не так просто, тому для розвитку британського виробництва будуть потрібні багатомільярдні інвестиції. Для порівняння, Євросоюз планує виділити на ці цілі 43 млрд євро, а в США вже вважають недостатніми затверджені раніше $52 млрд.

У британському уряді ці відомості поки що назвали «спекуляціями» і зазначили, що стратегічний план буде опубліковано «в належний час».

Проте, пише Bloomberg, питання обговорюється, і підсумкова версія документа зачепить аспекти зовнішньої та оборонної політики Британії.

Прем'єр-міністр країни Ріші Сунак дотримується щодо Китаю менш жорсткої політики, ніж його попередниця, проте він, як очікується, перенаправить частину ресурсів до Індійсько-Тихоокеанського регіону, щоб застрахуватися від потенційної агресії Китаю щодо Тайваню. А китайські компанії втратять можливість купувати британських виробників напівпровідників.

Бекграунд. Як повідомлялося, найбільший виробник чипів веде перемовини про будівництво першого заводу в Європі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло