Галущенко: на Хмельницькій АЕС побудують нові енергоблоки за американською технологією АР1000
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Галущенко: на Хмельницькій АЕС побудують нові енергоблоки за американською технологією АР1000

Міністр назвав це «потужною крапкою» у завершенні співробітництва із росією у сфері атомної енергетики

Галущенко: на Хмельницькій АЕС побудують нові енергоблоки за американською технологією АР1000
Фото: ukrinform.ua

Що сталося. Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо початку будівництва двох енергоблоків АР 1000 за технологією американської компанії Westinghouse на майданчику Хмельницької АЕС,

Джерело. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомляє пресслужба уряду.

Деталі. Коментуючи рішення Кабміну, Галущенко сказав:

«Будівництво реакторів AP1000 американської компанії Westinghouse в Україні є потужною крапкою у завершенні співробітництва із росією у сфері атомної енергетики. Сьогодні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про те, що ми починаємо розробку технічної документації щодо нового типу реакторів, які в Україні ніколи не будувалися. Тобто ми закінчили еру створення атомної генерації за радянською технологією», – йдеться в повідомленні.

Орієнтовний термін завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС становить 2030 – 2032 роки, хоча на строки може вплинути перебіг воєнних дій. Вартість одного енергоблока становить приблизно $5 млрд.

Зазначається, що реактор AP1000 компанії Westinghouse – це реактор ІІІ+ покоління, який має суттєві переваги у порівнянні з радянським ВВЕР-1000 (сьогодні в Україні експлуатуються 13 таких енергоблоків), особливо за рівнем безпеки, технічними та економічними показниками.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що американська Westinghouse допоможе «Енергоатому» побудувати два реактори на Хмельницькій АЕС.

Нагадаємо, що Україна планує побудувати за 9 років 2 атомні блоки та впровадити пілотні проєкти по малих модульних реакторах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло