США запідозрили російських мільярдерів в обході санкцій за допомогою торгівлі мистецтвом

США запідозрили російських мільярдерів в обході санкцій за допомогою торгівлі мистецтвом

Серед підозрюваних — і Коломойський

США запідозрили російських мільярдерів в обході санкцій за допомогою торгівлі мистецтвом
Клод Моне "Водяні лілії"
фото DR

Федеральна прокуратура в Нью-Йорку зажадала від аукціонних будинків у США надати документи за останні роки, щоб визначити, чи могли предмети мистецтва чи гроші з їхнього продажу незаконно вивозитися. серед людей, чиїми угодами зацікавилася прокуратура, російські мільярдери Андрій Мельниченко, Віктор Вексельберг та Роман Абрамович, а також український бізнесмен Ігор Коломойський.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Деталі. Зокрема прокурори вимагали надати записи, що включають дані про будь-які угоди за участю мільярдерів. Таким чином, прокуратура намагається знайти людей, які «професійно» допомагають багатим уникнути санкцій.

Одним з імовірних посередників був британський бізнесмен Грем Бонем-Картер, якому в жовтні було пред'явлено звинувачення у спробі вивезти твори мистецтва, які належать Олегу Дерипасці. Мільярдер у 2008 році купив 18 витворів мистецтва на аукціоні у Нью-Йорку. Вони перебували у сховищі до 2021 року, коли Бонем-Картер спробував вивезти їх із країни, стверджує звинувачення.

В останні місяці прокурори Манхеттена сфокусували розслідування на операціях, що стосуються конкретних творів мистецтва, куплених багато років тому, а також деяких об'єктах нерухомості, сказало джерело Bloomberg. Зокрема, йдеться про куплену Андрієм Мельниченком у 2009 році картину Клода Моне «Ставок зі лататтям» за $49 млн, а також про колекцію мистецтва Дар'ї Жукової, колишньої дружини Романа Абрамовича.

З 2020 року великі аукціонні будинки та приватні продавці почали включати як стандартну умову в контракти пункт про те, що покупець чи продавець не перебуває під санкціями. Однак цього може бути недостатньо, щоб завадити справжнім власникам творів мистецтва приховати себе за родичами чи іншими людьми.

У листопаді стало відомо, що влада Німеччини заарештувала 30 картин, що належали Алішеру Усманову, сумарною вартістю щонайменше у 5 млн євро, у тому числі роботу художника Марка Шагала.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло