Компанія з орбіти Коломойського через власне банкрутство може уникнути сплати 2,6 млрд грн боргу ПриватБанку

Компанія з орбіти Коломойського через власне банкрутство може уникнути сплати 2,6 млрд грн боргу ПриватБанку

Суд у грудні 2021 року ухвалив рішення про визнання боржника банкрутом

Компанія з орбіти Коломойського через власне банкрутство може уникнути сплати 2,6 млрд грн боргу ПриватБанку
Фото: flickr.com

Що сталося. Центральний апеляційний господарський суд відновить розгляд справи за позовом підконтрольної Коломойському компанії «Приватофіс», яка відмовляється сплачувати ПриватБанку 2,6 млрд грн боргу.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба банку.

Деталі. Напередодні націоналізації банку у 2016 році ексменеджмент уклав додаткові угоди до кредитних договорів, за якими суттєво відстрочені строки повернення кредитів.

У 2017 році «Приватофіс» вийшов із банківської групи ПриватБанку, залишившись під контролем колишніх власників. Борг перед НБУ за кредитом рефінансування був вимушений погасити сам ПриватБанк 2020 року.

Компанія «Приватофіс» (нині – ТОВ «Монтана-Естейт») була створена колишнім менеджментом ПриватБанку у 2005 році. Саме на цю компанію були записані права власності на кілька сотень відділень ПриватБанку по всій Україні. Вона також виступала поручителем ПриватБанку за кредитом рефінансування НБУ, отриманим банком 2009 року.

Станом на 2021 рік розмір кредитної заборгованості «Приватофіс» перед банком становив 2,9 млрд грн.

У 2021 році ПриватБанк ухвалив рішення ініціювати процедуру банкрутства «Приватофіс» з метою повернення ліквідного майна в ліквідаційну масу для погашення заборгованості.

«Однак суд відкрив провадження у справі за альтернативною заявою ТОВ «Імме» (пов’язаного з ТОВ «Приватофис») та призначив лояльного до екстопменеджменту арбітражного керуючого, який визнав кредитні вимоги банку лише частково – на суму 1,6 млрд грн», – йдеться в заяві пресслужби банку.

Суд у грудні 2021 року ухвалив рішення про визнання боржника банкрутом. Цю постанову суду наразі банк оскаржує.

«Зухвала схема колишніх власників проста: щоб не сплачувати ПриватБанку свої мільярдні кредитні борги, вони організували (за допомогою «дружнього» арбітражного керуючого) фейкове банкрутство своєї ж компанії», – зазначають у пресслужбі ПриватБанку.

Бекграунд. Раніше суд визнав законним зарахування ПриватБанку зустрічних вимог щодо зобов'язань за кредитами ТОВ «Приватофіс».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло