Обсяги закупівлі Китаєм російської нафти сягнули рекордних показників
Попит на нафту з рф з боку китайських НПЗ обумовлений великою знижкою

Обсяг нафти, що ввозиться в Китай по морю, з рф може досягти рекордного показника в поточному місяці, оскільки нафтопереробні підприємства користуються зниженням цін на тлі зростання попиту на паливо.
Джерело. Про це пише Reuters.
Масштабні закупівлі з боку Китаю, а також високий попит в Індії підганяються значним дисконтом, незважаючи на який москва продовжує отримувати виторг від продажу сировини навіть після того, як західні країни ввели ціну на російську нафту.
«Усім править ціна», – сказав один із менеджерів із закупівель НПЗ у Шаньдуні.
За оцінками компаній Vortexa і Kpler, які займаються відстеженням танкерів, у березні Китай отримає близько 43 млн барелів російської нафти, у тому числі не менше 20 млн барелів суміші ESPO Blend та 11 млн барелів нафти марки Urals.
Попередній пік морських постачань російської нафти в КНР було зафіксовано в червні 2020 року на рівні 42,48 млн барелів, показали дані.
Попит на нафту з рф з боку китайських НПЗ обумовлений ціновою привабливістю: нафта Urals з постачанням у березні торгувалася зі знижкою $13 за барель.
За словами трейдерів, дисконт збільшився до $14 за барель для вантажів з постачанням у квітні, через що нафта з рф стала на $2 дешевшою за аналогічну за якістю нафту з Оману.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].