Fitch тимчасово знизило рейтинг «ДТЕК Енерго» через викуп компанією власних єврооблігацій

Fitch тимчасово знизило рейтинг «ДТЕК Енерго» через викуп компанією власних єврооблігацій

Агентство уточнило, що очікує зниження рейтингу до «RD» після завершення тендерної пропозиції

Fitch тимчасово знизило рейтинг 	«ДТЕК Енерго» через викуп компанією власних єврооблігацій
Фото: flickr.com

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента DTEK Energy BV – холдингової компанії «ДТЕК Енерго» – в іноземній та національній валюті з «СС» до «С» після оголошення проведення в березні тендера з викупу власних єврооблігацій.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Fitch уточнило, що очікує зниження рейтингу до «RD» після завершення тендерної пропозиції та одночасного його повернення на рівень «СС» після завершення розрахунків за тендером.

«Це тимчасове й процедурне рішення та реакція агентства на виконання компанією своїх міжнародних зобов'язань перед інвесторами, зокрема проведення в березні цього року тендера з викупу єврооблігацій», – прокоментували рішення Fitch у «ДТЕК Енерго».

У холдингу нагадали, що компанія зобов'язана щорічно спрямовувати кошти на обслуговування євробондів, і що раніше буде здійснено відповідні виплати, то більше коштів, заощаджених на обслуговуванні міжнародного боргу, компанія зможе спрямувати на поточну діяльність: відновлення пошкодженого від обстрілу устаткування, ремонт ТЕС, інвестиції у вуглевидобуток і підготовку до наступного опалювального сезону.

Бекграунд. Нагадаємо: «ДТЕК Енерго» 6 березня цього року зробив чергову пропозицію щодо викупу своїх єврооблігацій із погашенням у 2027 році, спершу визначивши її максимальний обсяг на рівні $30 млн, а потім збільшивши його до $80 млн через попит власників.

16 грудня минулого року компанія за підсумками тендера викупила свої облігації на $19,8 млн (за заявленого максимального обсягу $50 млн), або на $80 млн за номіналом із максимальною ціною викупу 27% від номіналу. Цього разу ціна пропозиції облігацій до викупу не обмежується. Оголошення результатів тендера планується 24 березня, розрахунки – 14 квітня.

Уточнювалося, що наразі в обігу залишаються єврооблігації на загальну номінальну суму $1 млрд 506,87 млн, з яких облігації на $79,51 млн належать DTEK Holdings Limited.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло