Корпоративний-ретрит: все геніальне – просто
Де недалеко від столиці знайти місце для перезавантаження та неквапливої генерації ідей

У лексиконі підприємців все частіше з’являється слово «корпоративний-ретрит». І це не данина моді. Люди нарешті почали розуміти: щоб бути успішним, ефективним, в ресурсі і фонтанувати крутими ідеями, потрібно періодично збавляти оберти.
Найкращий відпочинок, на думку багатьох, – це той, після якого можна довго розповідати: скільки віскі було випито, скільки лобстерів разом із шашликами з’їдено і які історії про ваше дозвілля тепер довго будуть переповідати власники ресторану або клубу. Це, звісно, круто. Однак після такого, як правило, хочеться відпочити, а не генерувати нові стратегії розвитку бізнесу. Гамірні компанії не рятують від творчої кризи й емоційного вигорання, не дають поштовху для нових ефективних рішень. На відміну від корпоративного-ретриту, який допомагає розкрити весь свій потенціал, поповнити сили, знайти відповіді на складні запитання. А часом – робити неймовірні речі.
По своїй суті корпоративний-ретрит – це повне перезавантаження. І максимального ефекту можна досягти тільки за певних умов.
- Тиша. Погодьтеся, важко почути себе і свої думки в гамірному мегаполісі, якщо постійно щось відволікає: колеги голосно обговорюють виробничі питання, за вікном різко гальмує машина, а сусід зверху увімкнув перфоратор чи слухає важкий рок. Як правило, місце спокою знаходиться подалі від цивілізації. Наприклад, Ретрит-центр усвідомленого бізнесу Дмитра Александрова розташувався в 33 км від Києва, в лісі, на території, що охороняється, тому спокій гостям гарантований. Можна погуляти на природі, подихати свіжим повітрям, послухати спів пташок – усе це розслабляє і надихає. Серед правил закладу – не дозволяється розпалювати вогнища, смажити шашлики, оскільки дим і запахи теж порушують режим спокою. Для більшого ефекту тут практикуються так звані «Дні тиші» – без телефонів та інших гаджетів. Все, що потрібно мати при собі – ручка й блокнот, аби записувати бізнес-ідеї, які, здається, витають у повітрі.
- Комфорт. Ніхто не заважає проходити бізнес-ретрит в келії в максимально аскетичних умовах. Але приємніше це робити в умовах преміум-класу – еко-будиночку з каміном і панорамними вікнами та дизайнерським інтер’єром. Важливий момент для перезавантаження: вас оточують ненав’язливою увагою, про вас дбають, але нічого від вас не вимагають.
- Усамітнення. В Ретрит-центр усвідомленого бізнесу не їздять сім’ями. Тому, хто постійно знаходиться в епіцентрі подій, хоча б зрідка потрібно залишатися на самоті – не відповідати на запитання, не шукати рішень. Варто зосередитися на якихось приємних речах (наприклад, помалювати), відпустити проблеми. І рішення прийдуть самі собою.
- Харчування. Переважно веганське. Цьому є розумне пояснення: 75% енергії людина витрачає на перетравлення їжі. Рослинна їжа потребує набагато менше зусиль, дозволяючи таким чином більше енергії направити на активну діяльність.
- Духовні практики та медитація. Навіть якщо ви в цьому абсолютний новачок, спробувати однак варто. Давно доведено, що йога зцілює й розслабляє, медитація вчить концентрувати увагу і з глибини свідомості діставати правильні відповіді на питання, що вас хвилюють.
Якщо проходити корпоративний-ретрит правильно, зрештою ви отримаєте результат, який приємно здивує: натхнення, просвітлення і мега поштовх для того, щоб вивести свою справу на новий рівень – адже у стані спокою нестандартні ідеї приходять частіше. Відновлюйтесь, заряджайтеся енергією і до роботи повертайтеся з великим потенціалом для виконання важливих завдань. Коли власник бізнесу в ресурсі, команда працює ефективніше, а прибутки компанії зростають.
Ретритни себе!
