Японія продовжує купувати в росії нафту за цінами, вищими від встановленої G7 стелі
Японські Mitsui & Co та Mitsubishi зберегли свої частки у проекті «Сахалін-2» попри санкції

Японія продовжує купувати паливо у росії за ціною, вищою від встановленої країнами G7 стелі.
Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на The Wall Street Journal.
Згідно з офіційними даними торгової статистики, у січні-лютому Токіо придбав 749 тисяч барелів російської нафти на загальну суму 6,9 млрд ієн (близько $52 млн), що на 4,6% більше, ніж за той же період попереднього року.
У середньому Японія платила близько $70 за барель, хоча стеля становить $60 за барель.
У загальному обсязі нафтового експорту росії закупівлі Токіо становлять «нікчемну» частку, зазначає WSJ. Однак вони підривають глобальні зусилля США щодо дотримання цінових обмежень на російську нафту.
Країни «Великої сімки», до якої окрім Японії входять США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина та Італія, з 5 грудня 2022 року запровадили стелю цін на російську нафту на рівні $60 за барель, а з 5 лютого – на нафтопродукти з росії на рівні $100 та $45 за барель.
Японія підтримала стелю цін, але добилася для себе виключення щодо дотримання ліміту. До вересня 2023 року цінова стеля не поширюватиметься на закупівлі Токіо нафти, видобутої на проекті «Сахалін-2».
Представник Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії заявив, що Токіо хоче забезпечити доступ до основного продукту проекту – зрідженого газу.
«Ми зробили це виключення (для стелі цін), щоб забезпечити стабільні поставки енергоносіїв до Японії», – пояснив співрозмовник WSJ у міністерстві.
За його словами, на «Сахаліні-2» поряд із природним газом видобувається невелика кількість сирої нафти, яку закуповує Токіо.
«Ціна визначається шляхом переговорів між двома сторонами», – пояснив чиновник.
Бажання продовжити співпрацювати з росією в рамках Сахаліну-2 не означає, що Японія не може обійтися без цього, каже професор японського кампусу Університету Темпл Джеймс Браун.
«Вони можуть. Вони просто не хочуть цього робити», – зазначив він. За його словами, Токіо необхідно відмовитися від сахалінських проектів, «якщо вони справді серйозно налаштовані підтримувати Україну».
Японським Mitsui & Co та Mitsubishi Corp. належить 22,5% у проекті «Сахалін-2». Вони зберегли свої частки, незважаючи на санкції та вихід з рф західних нафтогазових компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].