Посол Китаю в ЄС: «Насправді підтримка Китаєм росії не безмежна, це лише риторика»
Фу Цун заявив, що Китай не надавав росії військової допомоги і не надасть в майбутньому

Посол Китаю в Євросоюзі Фу Цун напередодні візиту в КНР глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і президента Франції Еммануеля Макрона дав розлоге інтерв’ю для The New York Times, в якому заявив, що Захід дещо невірно розуміє китайські наративи, і що насправді дружба Китаю з росією не така вже й близька.
Зокрема, посол применшив заяву росії та Китаю про «безмежну» дружбу.
Усього за три тижні до того, як росія вторглася в Україну, президенти владімір путін та Сі Цзіньпін підписали спільну заяву, в якій проголошується «безмежність» дружби їхніх країн. Але пан Фу Цун сказав, що Китай не був на боці росії у війні і деякі люди «навмисно невірно тлумачать це.
“Безмежна» – це не що інше, як риторика, додав він.
Фу Цун заявив, що Китай не надавав росії військової допомоги і не визнав анексію українських територій, включаючи Крим та Донбас.
За його словами, Пекін не засудив вторгнення, тому що із заяв росії зрозумів, що це “оборонна війна проти вторгнення НАТО”, а також тому, що його уряд вважає, що «корінні причини війни складніші», ніж кажуть західні лідери.
На питання, чому Сі Цзіньпін досі не погодився на телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, він наполягав на тому, що відсутність дзвінка не має великого значення, що пан Сі дуже зайнятий і що між двома країнами відбуваються часті контакти на нижчому рівні. Західні аналітики протиставляють цю відсутність зв'язку тісним контактам Сі Цзіньпіна та путіна, включаючи поїздку Сі до москви минулого місяця.
«Той факт, що президент Сі не розмовляє із Зеленським, не означає, що Китай на стороні росії в українському питанні», – сказав він.
Посол заявив, що Китай не постачатиме росії зброю для використання в Україні ні зараз, ні в майбутньому, і розкритикув держсекретаря США Ентоні Блінкена, який по ТБ неодноразово заявляв, що Китай може надати росії летальне озброєння.
21 березня путін та Сі Цзіньпін зустрілися у Кремлі та підписали два документи: про економічну співпрацю та про розширення партнерства держав.
Перед цим, 24 лютого, у річницю війни в Україні, МЗС Китаю опублікувало свій план із 12 пунктів щодо припинення “українського конфлікту”.
Бекграунд. Нагадаємо, Макрон і фон дер Ляєн разом поїдуть у Китай на початку квітня, щоб говорити про Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].