Макрон зустрівся із Сі Цзіньпіном: говорили про важливу роль Китаю «у досягненні миру»
Через тиждень після того, як Airbus оголосив, що веде переговори з Китаєм про велике замовлення літаків, Макрон заявляє про роль Китаю у мирних переговорах

Президент Франції Еммануель Макрон розпочав у четвер державний візит до Китаю із заклику до лідера країни Сі Цзіньпіна використати свій вплив, щоб допомогти відновити мир в Україні.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
На його думку, голова КНР здатний залучити всі сторони, включаючи російського диктатора владіміра путіна, до обговорення питання про припинення війни:
“Я знаю, що можу розраховувати, що ви зрозумієте росію і зберете всіх за столом переговорів”, – сказав він.
Перед початком зустрічі Макрон написав у твіттері, що «Китай може відіграти важливу роль у мирному будівництві».
Макрон не чекає, що Китай відмовиться від тісної співпраці з росією, але все ж таки бачить можливість для значних кроків з боку Пекіна у процесі мирного врегулювання, сказав Bloomberg високопоставлений французький чиновник.
Макрон і Сі після першої зустрічі закликали «якнайшвидше» розпочати мирні переговори між росією та Україною і заявили, що в конфлікті не повинна використовуватися ядерна зброя. Усі країни повинні виконувати зобов'язання щодо її незастосування, додав Сі.
Разом із Макроном до Пекіна прибула голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляяєн, яка назвала позицію Пекіна у питанні припинення війни «визначальним фактором при вибудовуванні відносин між ЄС та Китаєм».
Пекін намагається грати на протиріччях між США та Європою, яка таки хотіла б зберегти економічну співпрацю з Китаєм, зазначає Юнь Сунь, директор китайської програми у вашингтонському Stimson Center.
«Підозрюю, що Сі говоритиме щось, щоб утихомирити Макрона, але не буде нічого навіть близького до того, щоб натиснути на росію з метою добитися миру. Деякі китайські стратеги кажуть, що найкраща стратегія не займати нічий бік, тому що вона дає Китаю перевагу. Не думаю, що Китай має можливість фундаментально змінити позицію росії стосовно війни», – вважає Юнь Сунь.
Разом з Макроном до Китаю прибули керівники близько 50 французьких компаній, які зустрічаються з представниками місцевих політичних та ділових кіл та супроводжуватимуть лідерів країн у поїздці до великого промислового та портового центру Гуанчжоу.
«Менш ніж через тиждень після того, як Airbus оголосив, що веде переговори з Китаєм про велике замовлення на десятки літаків, Макрон голосно заявляє про роль Китаю у мирних переговорах», – додає Йон Трісі, видавець інвестиційного бюлетеня Fuller Treacy Money.
Бекграунд. Між тим глава КНР Сі Цзіньпін заявив, що готовий провести телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомила за результатами зустрічі з Сі Цзіньпіном президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].