В Україні заміновано 10% сільськогосподарських земель
Британська розвідка вважає, що для розмінування знадобиться не менше 10 років

За повідомленням британської розвідки, з початку російського вторгнення в Україні було зареєстровано понад 750 випадків підриву на мінах серед цивільного населення, 12% постраждалих – діти. З настанням весни та початком сільськогосподарського сезону ризик таких підривів зростає.
Україна розпочала роботи з розмінування через короткий час після російського вторгнення 24 лютого 2022 року.
Державна служба з надзвичайних ситуацій створила інтерактивну картку мінних «забруднень» (на фото) – на початок квітня 2023 року це 174 тисячі кв. км.
“Вибухонебезпечними предметами засіяно близько 174 тисячі квадратних кілометрів нашої землі. Це як половина території Японії, півтори Греції чи дві площі Австрії”, – заявив на початку квітня ц.р. прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, забруднено також сільськогосподарські землі.
Голова кабінету міністрів оцінив комплекс робіт із розмінування у $37,4 млрд.
Найбільш постраждалими районами є Херсонська та Харківська області – території, раніше окуповані росією.
«Україна зараз найбільша за замінованою територією країна світу, і це може вплинути не лише на людей, які можуть загинути чи зазнати поранень. Це може вплинути і на економіку України, і світові постачання продовольства. Тільки за приблизними оцінками, 10% сільськогосподарських земель в Україні зараз заміновано», – також процитувало видання підприємицю та активістку Мітці Пердью, яка повернулася з поїздки в Україну.
4 квітня Денис Шмигаль повідомив про створення в Україні центру гуманітарного розмінування. За його словами, Центр створено для «швидкого та ретельного розмінування територій» та координації робіт у цій галузі, зокрема з міжнародними партнерами.
Уряд США оголосив, що виділить на роботи з розмінування $91,5 млн протягом найближчого року, Євросоюз надав пакет у 500 млн євро, куди входить обладнання з розмінування, а також 1,2 млн євро на обладнання з розмінування від ЄС під егідою ОБСЄ.
Також участь у розмінуванні бере Камбоджа як держава, яка має значний досвід у розмінуванні після багаторічних воєн та збройних політичних протистоянь. Про відправку своїх саперів до України повідомляла Молдова. Крім того, про виділення коштів на придбання обладнання для розмінування повідомляли ООН, Канада, Хорватія та інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].