Пекін дистанціюється від заяв свого посла і запевняє, що поважає суверенітет пострадянських країн

Пекін дистанціюється від заяв свого посла і запевняє, що поважає суверенітет пострадянських країн

“Ми не пострадянські країни, а країни, які були незаконно окуповані Радянським Союзом”, заявив глава МЗС Литви

This text is also available in English
Пекін дистанціюється від заяв свого посла і запевняє, що поважає суверенітет пострадянських країн
фото DR

Посол Китаю у Франції Лю Шай в ефірі телеканалу LCI у п'ятницю, 21 квітня, поставив під сумнів суверенітет пострадянських держав, а також назвав Крим російським. Цього понеділка дипломата викликали в МЗС Франції.

Офіційний Пекін намагається дистанціюватися від слів Лю Шая, а посольство КНР у Франції видалило зі свого офіційного облікового запису розшифровку інтерв'ю посла.

У МЗС Китаю заявили у понеділок, що Пекін поважає суверенітет усіх пострадянських держав, пише RFI.

«Китай поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН», – заявила журналістам офіційний представник зовнішньополітичного відомства Мао Нін.

«Після розпаду Радянського Союзу Китай був однією з перших країн, які встановили дипломатичні відносини із зацікавленими країнами, – додала вона. – З моменту встановлення дипломатичних відносин Китай завжди дотримувався принципу взаємної поваги та рівності для розвитку двосторонніх відносин дружби та співпраці».

У скандальному інтерв'ю Лю Шай сказав, що країни колишнього СРСР «не мають ефективного статусу в міжнародному праві, тому що немає міжнародної угоди, яка конкретизує їх статус як суверенних країн».

Щодо приналежності Криму, Лю Шай зазначив, що це «залежить від того, як ви дивитеся на це питання». «Є історія. Крим із самого початку належав росії. Це Хрущов подарував Крим Україні за часів Радянського Союзу», – заявив китайський посол.

Слова китайського посла в ефірі LCI у п'ятницю, 21 квітня, спровокували міжнародний скандал. З осудом виступили у Парижі, Києві та країнах Балтії.

Литва, Латвія та Естонія оголосили у понеділок, що викличуть послів КНР у цих країнах «для того, щоб попросити роз'яснень». Про це заявив голова литовської дипломатії Габріелюс Ландсбергіс.

Три країни Балтії хочуть «дізнатися, чи змінилася позиція Китаю щодо [їх] незалежності, і нагадати, що ми не пострадянські країни, а країни, які були незаконно окуповані Радянським Союзом», наголосив Ландсбергіс.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель у неділю назвав висловлювання посла КНР неприйнятними та висловив сподівання, що вони не відображають позицію китайської влади.

Заяви китайського посла в Парижі «очевидно порушують міжнародне право» і «мають розглядатися як загроза безпеці європейських партнерів Франції», йдеться у відкритому листі главі МЗС Франції Катрін Колонне, який підписали 80 депутатів Європарламенту.

Депутати закликали голову французької дипломатії оголосити Лю Шая «персоною нон грата».

Бекграунд. Як повідомлялося, МЗС Естонії викликало китайського дипломата через заяви посла КНР у Франції, що «Крим – це росія».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло