Іран відправив до росії понад 300 000 артилерійських снарядів та мільйони набоїв — WSJ

Іран відправив до росії понад 300 000 артилерійських снарядів та мільйони набоїв — WSJ

США шукають можливості завадити іранським постачанням зброї

This text is also available in English
Іран відправив до росії понад 300 000 артилерійських снарядів та мільйони набоїв — WSJ
фото Pixaby

За останні півроку Іран відправив до росії кораблями через Каспійське море понад 300 000 артилерійських снарядів та мільйони набоїв/

Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на близькосхідну розвідку та документи, з якими ознайомилася газета.

Ця інформація була передана США, які шукають можливості завадити іранським постачанням зброї.

В одному з контрактів від вересня 2022 року вказано, що «Рособоронекспорт» купував понад 74 000 снарядів за $1,7 млн.

За словами близькосхідних джерел, останнім відомим постачанням став рейс на початку березня судна «Расул Гамзатов», яке перевезло 2000 снарядів.

Згідно з даними морських перевезень, корабель залишив іранський порт Амірабад 8 березня і через шість днів причалив до Астрахані. Наприкінці березня він повернувся до Ірану і через день знову вирушив до росії, пише WSJ.

«Росія тепер уперше залежить від Ірану у широкому спектрі двосторонніх відносин. Це історична зміна», – коментує Анна Борщевська, старший науковий співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики.

Раніше було відомо, що Іран перевозить зброю до росії вантажними літаками, і США намагалися цьому протистояти.

У квітні Бред Купер, віце-адмірал 5-го флоту ВМС США, який активно протистоїть незаконним постачанням іранської зброї в Перській затоці, без оголошення відвідав Туркменістан, який межує з Іраном і також розташований на каспійському узбережжі.

Представник флоту Тім Хокінс відмовився повідомити WSJ, чи обговорювалися в Туркменістані поставки іранської зброї до росії, сказавши, що йшлося, зокрема, про розширення співпраці та забезпечення морської безпеки.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що виробник HIMARS не може збільшити постачання ракет Україні через дефіцит двигунів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло