British American Tobacco заплатить сотні мільйонів штрафу за торгівлю з Північною Кореєю
Завдяки хитрій схемі було неможливо здогадатися, що гроші на рахунки американських банків надходять з КНДР

Один із найбільших виробників сигарет та тютюнової продукції у світі – British American Tobacco (BAT) – роками обходив санкції проти Північної Кореї, продовжуючи вести з місцевою компанією бізнес та продавати свою продукцію Пхеньяну. За свою діяльність, яку схвалив і центральний офіс BAT, виробник тютюнової продукції отримає рекордний за всю історію подібних справ штраф – $635 млн.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Менеджмент сінгапурського підрозділу BAT обговорював із представником місцевого дистриб'ютора, як їм замість сліди і не втратити клієнта. Партнер BAT пропонував відмовитися від використання «Північної» у назві покупця, написавши у всіх накладних просто «Посольство Кореї», однак після дискусій вони пішли ще далі і перейменували Північну Корею на максимально абстрактного «Клієнта».
Міністерство юстиції США, Управління з контролю за іноземними активами США та Міністерство фінансів виявили, що протягом кількох років BAT, яка виробляє Kent, Dunhill та Lucky Strike, не просто продовжувала співпрацю з північнокорейською Ryugyong Corporation, а й фактично безпосередньо контролювала всі угоди з нею.
Гроші проходили за такою схемою: північнокорейські санкційні банки спрямовували платежі до китайського банку, який через американський банк-кореспондент спрямовував аналогічну суму на рахунки сінгапурського офісу BAT, а вже звідти виручка йшла на американські рахунки BAT, таким чином американська влада фактично не бачила, що гроші йдуть із Північної Кореї.
Остаточно відмовитися від взаємодії з КНДР тютюновому гіганту довелося у 2017 році, коли розглядався новий етап санкцій проти Пхеньяну. У 2017-му компанія просто намагалася замести сліди. Цей кейс буде повчальним для інших компаній, які продовжують йти на ризик заради прибутку, адже він «показує, що така жадібність коштує занадто дорого», зазначив у розмові з виданням колишній координатор санкцій з боку ООН Х'ю Гріффітс.
Бекграунд. Нагадаємо, в Україні АМКУ відкрив справу проти «Філіпп Морріс» за розповсюдження непідтвердженої інформації щодо IQOS.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].