British American Tobacco заплатить сотні мільйонів штрафу за торгівлю з Північною Кореєю

British American Tobacco заплатить сотні мільйонів штрафу за торгівлю з Північною Кореєю

Завдяки хитрій схемі було неможливо здогадатися, що гроші на рахунки американських банків надходять з КНДР

This text is also available in English
British American Tobacco заплатить сотні мільйонів штрафу за торгівлю з Північною Кореєю
фото АР

Один із найбільших виробників сигарет та тютюнової продукції у світі – British American Tobacco (BAT) – роками обходив санкції проти Північної Кореї, продовжуючи вести з місцевою компанією бізнес та продавати свою продукцію Пхеньяну. За свою діяльність, яку схвалив і центральний офіс BAT, виробник тютюнової продукції отримає рекордний за всю історію подібних справ штраф – $635 млн.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Менеджмент сінгапурського підрозділу BAT обговорював із представником місцевого дистриб'ютора, як їм замість сліди і не втратити клієнта. Партнер BAT пропонував відмовитися від використання «Північної» у назві покупця, написавши у всіх накладних просто «Посольство Кореї», однак після дискусій вони пішли ще далі і перейменували Північну Корею на максимально абстрактного «Клієнта».

Міністерство юстиції США, Управління з контролю за іноземними активами США та Міністерство фінансів виявили, що протягом кількох років BAT, яка виробляє Kent, Dunhill та Lucky Strike, не просто продовжувала співпрацю з північнокорейською Ryugyong Corporation, а й фактично безпосередньо контролювала всі угоди з нею.

Гроші проходили за такою схемою: північнокорейські санкційні банки спрямовували платежі до китайського банку, який через американський банк-кореспондент спрямовував аналогічну суму на рахунки сінгапурського офісу BAT, а вже звідти виручка йшла на американські рахунки BAT, таким чином американська влада фактично не бачила, що гроші йдуть із Північної Кореї.

Остаточно відмовитися від взаємодії з КНДР тютюновому гіганту довелося у 2017 році, коли розглядався новий етап санкцій проти Пхеньяну. У 2017-му компанія просто намагалася замести сліди. Цей кейс буде повчальним для інших компаній, які продовжують йти на ризик заради прибутку, адже він «показує, що така жадібність коштує занадто дорого», зазначив у розмові з виданням колишній координатор санкцій з боку ООН Х'ю Гріффітс.

Бекграунд. Нагадаємо, в Україні АМКУ відкрив справу проти «Філіпп Морріс» за розповсюдження непідтвердженої інформації щодо IQOS.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло