Модернізація систем водопостачання коштом ЄС щорічно заощаджуватиме 1 млн євро місцевих бюджетів та понад 3800 МВт-год е/е
У 2022 році було повністю модернізовано три каналізаційні насосні станції в одному з міст України та встановлено лічильники води у багатоквартирних будинках іншого міста

Програма модернізації систем водопостачання Інвестиційної платформи сусідства (NIP) в Україні, фінансована ЄС, заощадить понад 3800 МВт-год електроенергії на рік, скоротить викиди CO2 на 3000 тонн та забезпечить заощадження 1 млн євро місцевими бюджетами щорічно.
Про це йдеться у пресрелізі НЕФКО.
Загалом впроваджені модернізаційні заходи позитивно вплинуть на майже 700 000 українців, у тому числі 85 000 внутрішньо переміщених осіб, забезпечивши їм покращену якість води та надійне водопостачання.
Зазначається, що у 2022 році вже було повністю модернізовано три каналізаційні насосні станції в одному з міст-учасників та завершено встановлення лічильників води у багатоквартирних будинках іншого міста.
Заходи, які планується реалізувати у 2023 році, спрямовані на модернізацію та автоматизацію переважно зношених систем водопостачання та скидання стічних вод. Обсяг запланованих робіт включає заміну водопровідних та каналізаційних насосів на допоміжне обладнання з автоматизованим режимом роботи, а також заміну систем вентиляції та шаф управління.
Програму було розпочато ще у 2020 році з метою реконструкції систем водопостачання та очищення стічних вод, підвищення енергоефективності, а також покращення якості води та послуг водопостачання для тисяч українців.
Реалізація шести проєктів у центральних, західних та північних областях України продовжується, тоді як чотири проєкти у східних та південних регіонах довелося припинити. Один із проєктів було перепрофільовано для вирішення нагальних потреб модернізації процесів утилізації відходів.
Бекграунд. Коли 24 лютого 2022 року почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну, інвестиційні проєкти перебували на різних стадіях реалізації: від закупівель до проведення будівельних робіт. Війна суттєво порушила роботу міських водоканалів, персонал яких продовжував працювати, незважаючи на ракетні обстріли та перебої з електроенергією. Міста також зіткнулися з новими викликами через масові потоки внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій сходу та півдня України до інших регіонів держави.
Крім того, містам довелося перелаштуватися, реагуючи на зростання кількості споживачів послуг водопостачання через внутрішньо переміщених осіб, частка яких в деяких містах становить до 15% від загальної кількості мешканців.
Впровадження шести проєктів
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].