Націоналізована «Укрнафта» хоче отримати в управління іншу арештовану компанію Коломойського
У компанії кажуть, що так зможуть наростити видобуток нафти на Сахалінській площі на 14% і збільшили видобуток газу

ПАТ «Укрнафта» просить передати їй в управління арештовані корпоративні права ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».
Про це йдеться в листі компанії до Міністерства економіки, повідлмляє «Економічна правда».
Аргументуючи своє бажання, у компанії зазначають, що «Укрнафта» має технічні та практичні можливості щодо збільшення видобутку газу, нафти на Сахалінському родовищі і, як наслідок, може збільшити виробництво нафтопродуктів.
Але наразі схема збору та транспортування видобутої на родовищі продукції залишилася інтегрованою у виробничу схему «Укрнафти».
Компанія каже, що зможе наростити видобуток нафти на Сахалінській площі на 14%, а також збільшили видобуток газу.
Також очолювана Сергієм Корецьким компанія хоче отримати в управління ТОВ «Сіріус-1», ТОВ «Сахалінське» та ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» які є партнерами «Укрнафтобуріння» за угодами про спільну діяльність на Сахалінській площі.
На акції цих компаній раніше було накладено арешт та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Бекграунд. Нагадаємо: контрольний пакет акцій «Укрнафти» належить НАК «Нафтогаз України», тоді як міноритарний (близько 42%) до вилучення – структурам Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. На початку листопада держава націоналізувала «Укрнафту». Відчужені на користь України акції підприємства на час воєнного стану працюватимуть для потреб Міноборони й енергетичного сектору.
7 квітня 2023 року Печерський суд наклав арешт на корпоративні права «Укрнафтобуріння». Пізніше, 11 квітня 2023 року, корпоративні права було передано в управління АРМА.
Арешт відбувся в рамках розслідування кримінального провадження щодо промислової розробки найбільшого в Україні розвіданого Сахалінського родовища газу (Харківська область, Краснокутський район).
Головний виконавчий директор JKX Oil&Gas Limited, яка є акціонером «Укрнафтобуріння», повідомив, що юристи JKX готують позови щодо захисту порушених прав акціонерів: як до українських судів, так і судів міжнародної юрисдикції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].