«Нафтогаз» відмовився від будівництва першої у Львові ТЕЦ на трісці

«Нафтогаз» відмовився від будівництва першої у Львові ТЕЦ на трісці

З словами Садового, проєкт планувався з ініціативи ексглави «Нафтогазу» Вітренка, але сьогодні керівництво компанії має іншу думку

«Нафтогаз» відмовився від будівництва першої у Львові ТЕЦ на трісці
Фото: Нафтогаз

НАК «Нафтогаз України» відмовився від реалізації проєкту з будівництва першої у Львові потужної ТЕЦ на біопаливі вартістю 1 млрд грн, розпочатого за часів керівництва компанією Юрія Вітренка.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає «Інтерфакс-Україна».

«На превеликий жаль, ми не знайшли підтримки з боку «Нафтогазу» в реалізації цього проєкту, тому наразі цей процес призупинено. Всю свою енергію ми спрямовуємо, зокрема, на будівництво заводу з переробки відходів», – сказав він.

Водночас Садовий зазначив, що з міського бюджету на проєкт будівництва ТЕЦ гроші не виділяли. «Це була ініціатива колишнього глави «Нафтогазу» Юрія Вітренка, але сьогодні керівництво компанії має іншу думку щодо таких проєктів в Україні», – пояснив мер Львова.

Водночас він звернув увагу, що серед іншого у Львові є станція компостування відходів, реалізуються й інші екопроєкти, спрямовані на зниження викидів СО2.

Бекграунд. Нагадаємо: у вересні 2022 року НАК «Нафтогаз України» спільно з Львівською міськрадою розпочав реалізацію проєкту будівництва ТЕЦ на трісці, яку планувалося запустити в роботу до лютого 2023 року.

Такі проєкти планувалися і в інших містах: за Вітренка «Нафтогаз» заявляв про намір побудувати щонайменше дев'ять ТЕС і біокотелень у восьми регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.

За словами Садового, будівництво у Львові сміттєпереробного заводу заплановано завершити до кінця поточного року. Роботи виконано на 25%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло