Пентагон завищив вартість зброї, наданої Україні, на $3 млрд
Це може означати надання Україні додаткової зброї на цю суму

Пентагон переоцінив американське обладнання, яке він надіслав в Україну, приблизно на $3 млрд, повідомили в четвер помічник Сенату та представник оборонного відомства. Ця помилка відкриває можливість надсилання додаткової зброї Києву для захисту від російських військ.
Джерело. Про це пише Reuters.
Помилка стала результатом присвоєння зброї, яка була взята зі складів США та відправлена в Україну, вищої вартості, ніж вона насправді коштує, заявили в четвер двоє високопоставлених чиновників оборони.
«Ми виявили невідповідності в тому, як ми оцінюємо обладнання, яке ми передали Україні», – сказав Reuters один із високопоставлених чиновників оборони на умовах анонімності.
За словами джерел, Конгрес буде повідомлено про помилки в бухгалтерському обліку.
Представник оборонного відомства сказав, що, можливо, кількість переоціненого озброєння для України може зрости.
У своїй бухгалтерській звітності Пентагон використовував відновну вартість для оцінки збройової допомоги, а не вартість зброї на момент її придбання та амортизації, повідомили високопоставлені чиновники оборони.
Із серпня 2021 року США відправили в Україну зі своїх запасів зброю на суму близько $21,1 млрд.
Хоча невідомо, як Конгрес відреагує на цю новину, зміна вартості зброї може відстрочити потребу адміністрацій Байдена просити Конгрес виділити додаткові кошти для України.
Як повідомлялося, 9 травня США виділили Україні новий пакет військової допомоги на $1,2 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].