Politico: В Британії різко зросли крадіжки сільгосптехніки — її переправляють в росію
Проблему з крадіжкою GPS-пристроїв визнали в уряді Британії

У 2023 році у Британії різко зросла кількість крадіжок фермерської техніки. У британській поліції вважають, що техніку незаконно переправляють до росії, яка перебуває під жорсткими санкціями.
Джерело. Про це пише Politico.
Вкрадене сільгоспобладнання, «без сумніву», вирушає до Східної Європи, заявив виданню суперінтендант Ендрю Хаддлстон, який очолює британський Національний відділ боротьби зі злочинністю у сільській місцевості.
У поліцейського немає прямих доказів того, що техніка зрештою потрапляє до посії, проте він та його колеги «майже в цьому не сумніваються».
«Якби ви запитали мою професійну думку про країну, яка перебуває під санкціями, то я абсолютно професійно очікував би, що чорний ринок відреагує на це. Це те, що роблять злочинці», – сказав Хадлстон.
Після початку війни в Україні багато виробників фермерського обладнання та техніки припинили постачання до росії. Зокрема, таке рішення ухвалили машинобудівний гігант John Deere та голландська компанія Lely.
Злочинність у сільській місцевості у Британії в 2023 році ситуація різко погіршилася. Кількість крадіжок будівельної та сільськогосподарської техніки у I кварталі зросла більш ніж на 300% в Англії та Вельсі. Найчастіше крали екскаватори та дорогі пристрої GPS, які дозволяють фермерам ефективніше наносити на карту поля та садити с/г культури.
Один із фермерів назвав ситуацію в розмові з Politico «найгіршою з усіх», що він коли-небудь бачив. За його словами, цього року фермерська техніка весь час перебуває під загрозою, де б її не зберігали.
Квітень став другим найгіршим місяцем в історії крадіжок GPS-обладнання, заявили в страховій компанії NFU Mutual. Страхові витрати підприємства зросли вдвічі до 500 000 фунтів стерлінгів.
Проблему з крадіжкою GPS-пристроїв визнали в уряді Великої Британії.
«Крадіжка систем GPS – величезна проблема. Чи є зв'язок із росією, я не знаю, але вони дуже цінуються, і їх легко зняти. Вони коштують вісім, дев'ять, десять тисяч за штуку», – заявив Politico федеральний чиновник на умовах анонімності.
Бекграунд. Нагадаємо, Україна передала партнерам список із 36-ти російських компаній, проти яких закликає ввести санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].