Подальше сповільнення інфляції в Україні буде значно стриманішим, вважає НБУ
На думку регулятора, цьому сприятиме «вичерпання ефекту бази порівняння», повернення довоєнного рівня оподаткування на ринку пального з 1 липня та зміни в ціноутворенні на ринку електроенергії

Регулятор повідомив, що на темпи зниження інфляції також вплинуть наслідки теракту російських окупантів на Каховській ГЕС, які «ускладнюють діяльність низки підприємств регіону та призведуть до часткової втрати врожаїв».
Про це йдеться в коментарі НБУ щодо рівня інфляції у травні 2023 року.
Нацбанк нагадав, посилаючись на дані Держстату, що у травні цього року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) і далі сповільнювалася – до 15,3% з 17,9% у квітні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,5%.
«Фактичні темпи зростання цін були нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті за квітень 2023 року. Інфляцію стримували достатня пропозиція продовольства та пального, зміцнення гривні на готівковому валютному ринку, поліпшення інфляційних і курсових очікувань», – додали в НБУ.
Бекграунд. Як повідомляв Mind, НБУ знову зберіг облікову ставку на рівні 25% річних.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].