путін готує секретний указ про націоналізацію західних компаній, які не встигли піти з росії — FT

путін готує секретний указ про націоналізацію західних компаній, які не встигли піти з росії — FT

росія хоче передати їхні активи російським компаніям, а ті повинні будуть розмістити 20% акцій на московській біржі

This text is also available in English
путін готує секретний указ про націоналізацію західних компаній, які не встигли піти з росії — FT
фото DR

За даними The Bell і Financial Times, росія готується «поглинути» іноземні компанії, які досі не вийшли з російського ринку. На думку журналістів, кремлю бракує грошей, тож таким чином він хоче заповнити «дірки» державного бюджету.

Режим російської федерації за вказівкою керівництва Кремля має максимально ускладнити вихід західних компаній з російського ринку. Згідно з висновками The Bell і Financial Times, росія фактично хоче націоналізувати активи іноземних компаній, передати їхні активи російським компаніям, а ті повинні будуть розмістити 20% акцій на московській біржі.

Дотепер режим змушував компанії, які виходили з російського ринку, продавати активи за півціни та сплачувати податок у розмірі 10-15% від вартості.

За словами джерел FT, найактивніше за застосування загрози націоналізації виступає голова нацбанку росії Ельвіра Набіулліна. Так вона хоче запобігти виходу західного бізнесу і відпливу капіталу, який здатний послабити рубль і обмежити можливості російських інвесторів.

Тоді як міністр фінансів Антон Силуанов підтримує вихід іноземців, щоб з продажу їхніх активів поповнити бюджет.

Бізнесмен – співрозмовник FT сподівається встигнути проскочити, доки не почалася націоналізація. На його думку, найбільше від нової політики постраждають компанії сировинного сектору, оскільки москва намагається максимізувати експортні надходження. Удар по технологічних компаніях може виявитися не таким сильним, тому що ними складніше керувати.

Щоправда, найбільші нафтогазові та технологічні компанії вже згорнули роботу в росії. З мейджорів тільки TotalEnergies залишається акціонером «Новатека» та проекту «Арктик ЗПГ 2». Однак, наприклад, у ВР залишаються 19,9% акцій «Роснефти», хоча вона і списала їхню вартість.

Після початку російського вторгнення в Україну кілька сотень західних компаній закрили свої представництва, магазини та склади в рф. Ті, хто не зробив цього в перші тижні агресії, тепер можуть втратити свої кошти, накопичені на території росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло