Частина західної зброї приходить в Україну в неналежному стані або з затримками – NYT

Частина західної зброї приходить в Україну в неналежному стані або з затримками – NYT

Українська влада не розголошує цю інформацію, щоб «не ображати західних партнерів»

This text is also available in English
Частина західної зброї приходить в Україну в неналежному стані або з затримками – NYT
М-777
фото DR

Деякі поставки західної зброї приходять в Україну або зі суттєвими затримками, або у непридатному для використання стані. А щодо деяких контрактів на мільйони доларів Київ взагалі нічого не зміг отримати. Це заважає планам українського Міноборони та стримує контрнаступ.

Джерело. Це з'ясувало видання The New York Times.

З початку російського вторгнення і станом на кінець травня Київ заплатив постачальникам зброї понад $800 млн, пише NYT. Але деякі з цих контрактів, укладені в тому числі з українськими державними компаніями, які виступають посередниками, так і залишилися невиконаними.

«У нас дійсно були випадки, коли ми платили гроші і нічого не отримували», – підтвердив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов. За його словами, влада зараз аналізує минулі закупівлі та виключає проблемних підрядників. З двома державними фірмами – підрядниками Міноборони навіть судиться, пише NYT.

Газета також наводить кілька випадків, коли Україна отримувала військову техніку у непридатному для використання стані. Це не стосується нових типів озброєнь, таких як американські системи ППО – вони приходять новими, зазначає NYT. Але в ряді випадків в Україну вирушає зброя, яка багато років лежала на складах без капітального ремонту.

Один із прикладів – 33 самохідні гаубиці, подаровані італійським урядом. Міноборони Італії не приховує, що машини було списано багато років тому, але Київ сам попросив їх, сподіваючись відремонтувати.

Для ремонту італійських гаубиць було найнято американську Ultra Defense Corporation, якій заплатили $19,8 млн. Але з 33 машин після ремонту 13, як і раніше, непридатні для використання, пише NYT.

Київ у лютому цього року поскаржився на роботу Ultra Defense Corporation у Пентагон, розпочалося розслідування. Корпорація стверджує, що Україна просто утримувала гаубиці у неналежному стані після ремонту.

Українські чиновники публічно утримуються говорити про стан поставленої Заходом зброї, щоб «не ображати своїх благодійників», пише NYT.

«Ми повинні пам'ятати, що це подарунок», – сказав Гаврилов. Але на умовах анонімності інший український чиновник підтвердив, що частина поставлених машин надходить у дуже поганому чи зовсім непридатному стані.

Проте Україна не заперечує і проти постачання несправного обладнання, – його можна використати на запчастини для ремонту інших машин, пише NYT. Наприклад, у січні Київ попросив у Великої Британії несправні самохідні гаубиці AS-90, щоб спробувати їх відремонтувати, а якщо не вийде – пустити на запчастини.

Через поганий технічний стан зброя іноді надходить до України з великими затримками, зупиняючись на ремонт у проміжних пунктах, пише NYT.

Наприклад, минулого літа США мали відправити Україні 29 «Хаммерів» зі складу у Кувейті. Перевірка перед відправкою показала, що 26 машин були у несправному стані. Лише до кінця серпня ремонтні роботи в Кувейті було завершено, і «Хаммери» рушили до України. Але коли вони прибули на базу в Польщі, фахівці виявили на 25 машинах гнилі шини. Знадобився ще місяць на їхню заміну.

Аналогічна проблема виникла і з шістьма гаубицями М777 з того ж складу в Кувейті. Їх хотіли відправити Києву на самому початку війни, але з'ясувалося, що машини треба капітально ремонтувати. За три місяці гаубиці було відремонтовано та відправлено в Україну через Польщу. Але у Польщі їх довелося знову ремонтувати.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло