Італія зупинила видачу віз росіянам і білорусам в обмін на інвестиції

Італія зупинила видачу віз росіянам і білорусам в обмін на інвестиції

Рекомендацію Євросоюзу щодо скасування таких програм для росіян було випущено після початку війни

This text is also available in English
Італія зупинила видачу віз росіянам і білорусам в обмін на інвестиції
фото DR

Італія призупинила для громадян росії та Білорусі видачу дворічних віз в обмін на їх інвестиції. Це рішення було ухвалено відповідно до рекомендації влади Євросоюзу.

Джерело. Про це йдеться на сайті Міністерства у справах підприємств та продукції Італії.

Так звані «золоті візи» для громадян держав, які не входять до ЄС, почали видавати у 2017 році.

На них могли розраховувати ті, хто зробив значний внесок в італійську економіку, а також члени їхніх сімей. Подібні програми є у Греції, Іспанії та Португалії. Вони були більш популярними, ніж італійська, оскільки вхідний поріг інвестицій у них був нижчим.

Для просування програми під час епідемії ковіду італійський уряд знизив цей поріг. Тоді отримати «золоту візу» стало можливо, інвестувавши в італійський стартап на суму понад 250 тисяч євро, вклавши в місцеву компанію 500 тисяч євро, зробивши благодійний внесок розміром 1 млн євро або вклавши в соціально значущі ініціативи 2 млн євро.

Для власників таких віз є особливий податковий режим, і вони можуть претендувати на громадянство країни через десять років, отримуючи його на загальних підставах.

Рекомендацію Євросоюзу щодо скасування таких програм для росіян було випущено після початку війни. У ній говорилося, що подібні схеми є небезпекою для Європи та її цінностей.

Програмою Investor Visa for Italy загалом скористалися 200 російських громадян, минулого року її одержали приблизно 30 росіян.

Португалія перестала видавати «золоті візи» у лютому 2017 року. Тим же, хто їх уже отримав, продовжуватимуть їх, лише якщо вони постійно живуть на придбаній у країні нерухомості або здають її в оренду протягом тривалого часу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло