На росії підготували законопроект про заборону публікації кадрів з атаками дронів та наслідками обстрілів
Часто кадри чи відео в телеграм прямо суперечать заявам російського міноборони

В російській держдумі розробили законопроект, який заборонить поширювати у ЗМІ та інтернеті фотографії та відеозаписи, де видно наслідки обстрілів російської території, атак дронів та інших подібних подій, повідомляють росЗМІ. Винятком стануть лише офіційні матеріали міністерства оборони рф.
«Пропонується заборонити поширення інформації про місце обстрілу або влучання снаряда на території росії, про використання зброї, засобів ППО, безпілотників та інших спеціальних засобів ураження, що дозволяють ідентифікувати їх тип, місце знаходження, запуску або траєкторію польоту», – заявив голова комітету ради федерації з держбудівництва Андрєй Клішас.
Крім того, заборонено буде публікувати матеріали, що містять дані про дислокацію військових рф, про військову інфраструктуру, критично важливі об'єкти, що дозволяють ідентифікувати місце їх перебування, встановити факт їх ураження, оцінити характер завданих пошкоджень.
За порушення цих норм пропонується запровадити штрафи до 500 тисяч рублів або позбавлення волі на строк до трьох років «у разі рецидиву за поширення інформації».
За словами Клішаса, подібні кадри можуть стати джерелом відомостей, які згодом використовуються супротивником.
При цьому матеріали, опубліковані в ЗМІ та інтернеті про події, пов'язані з військовими діями, найчастіше прямо суперечать офіційним заявам російської влади.
Наприклад, після атаки морських дронів на десантний корабель «Оленєгорскій горняк» міноборони рф та мер Новоросійська стверджували, що напад було успішно відбито. Однак практично відразу в телеграм-каналах російських блогерів з'явилося відео корабля, що йде на буксирі і нахилився на бік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].