Німеччина відмовляється повертатися до використання атомних електростанцій

Німеччина відмовляється повертатися до використання атомних електростанцій

Шольц вважає, що країні цілком вистачить розвитку відновлювальних джерел енергії

This text is also available in English
Німеччина відмовляється повертатися до використання атомних електростанцій
фото DR

Німеччина не буде відновлювати використання ядерної енергії, натомість країна зробить ставку на відновлювані джерела енергії.

Джерело. Про це заявив у суботу канцлер ФРН Олаф Шольц, передає Associated Press.

«Тема з ядерною енергією в Німеччині – закрита. Кожному, хто захоче побудувати нову АЕС, знадобиться 15 років, 15 – 20 млрд євро за кожну станцію», – сказав канцлер.

Він уточнив, що разом із припиненням використання Німеччиною атомної енергії почався демонтаж відповідної інфраструктури, і що повторне застосування цього виду енергії потребуватиме нових АЕС. Шольц додав, що в майбутньому енергетичні потреби ФРН будуть задовольняти з відновлюваних джерел, включно з сонцем і вітром.

AP нагадує, що цього тижня у Вільній демократичній партії Німеччини (ВДП), що входить до правлячої коаліції, схвалили положення, згідно з яким треба «припинити демонтаж АЕС, які ще можна використовувати».

У ВДП наголошували, що збереження цих потужностей є єдиним способом для країни зберегти стабільність за будь-якого розвитку ситуації.

ФРН оголосила про плани поетапної відмови від ядерної енергетики ще 2011 року. Восени минулого року, коли конфлікт в Україні обмежив доступ до енергії в Європі, Німеччина вирішила продовжити роботу атомних електростанцій «Ізар 2» (Isar 2), «Неккарвестгайм 2» (Neckarwestheim 2) і «Емсланд» (Emsland) на кілька місяців, але максимум до середини квітня 2023 року.

Ці три АЕС забезпечували електрикою понад 10 млн домогосподарств країни, тобто приблизно чверть населення.

Бекграунд. У квітні Німеччина, як і планувалося, припинила роботу останніх трьох АЕС. Більше про це ми писали в матеріаліКінець епохи: у Німеччині зупинили три останні енергоблоки на АЕС”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло