У Польщі почав працювати завод із виробництва систем РСЗВ HIMARS
Це дозволить подвоїти виробництво HIMARS і переносних ПТРК Javelin

Американський військово-промисловий концерн Lockheed Martin розширив свою присутність у Польщі, відкривши другий за величиною виробничий центр у світі. Про це повідомив віце-президент компанії в Європі Джонатан Хойл, пише moscowtimes.eu.
«Завод у Мельці є другим за величиною виробничим центром Lockheed Martin у світі. Єдиним більшим за нього заводом залишається наше виробництво в Грінвіллі в США», – розповів Хойл.
Відкриття заводу в Польщі є частиною стратегії диверсифікації виробництва Lockheed Martin.
Як зазначає Джонатан Хойл, ця стратегія вже дала результати, дозволивши подвоїти виробництво реактивних систем залпового вогню HIMARS і переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin. Цей захід обумовлений не лише «змінами в геополітичній обстановці», стверджує представник Lockheed Martin. За час пандемії компанія усвідомила, що централізація виробництва в одному місці спричиняє високі ризики.
Заступник голови Lockheed Martin також підкреслив, що компанія прагне подальшого розвитку своєї діяльності в Польщі і перебуває в переговорах з польським Міністерством оборони щодо можливої співпраці на різних рівнях. Подробиці угод не розкриваються.
З початку російського вторгнення в Україну західні виробники зброї та військової техніки замислилися про відкриття нових виробничих потужностей у Європі. Деякі з них почали виготовляти свою продукцію безпосередньо в Україні.
Так, у серпні німецький збройовий концерн Rheinmetall вирішив орендувати танкові заводи в Україні, щоб обслуговувати та виробляти танки Leopard.
Концерн готується відкрити з нуля ще один завод на заході України. На підприємстві збиратимуться за ліцензією та ремонтуватимуть бронетранспортери Fuchs.
У липні турецька компанія Baykar розпочала будівництво заводу з виробництва ударних безпілотників Bayraktar.
Наприкінці серпня британська компанія BAE Systems відкрила офіс в Україні для реалізації спільних проектів із виробництва зброї. На старті тут планують випускати та ремонтувати гаубиці L119 стандарту НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].