Близько 50% німецьких підприємств в Україні орієнтовані на ринок ЄС – Перау

Близько 50% німецьких підприємств в Україні орієнтовані на ринок ЄС – Перау

За словами голови правління AHK Ukraine, що переважно це підприємства які постачають комплектуючі до авто

Близько 50% німецьких підприємств в Україні орієнтовані на ринок ЄС – Перау

Близько 50% німецьких підприємств в Україні орієнтовані на ринок ЄС, левову частку цих компаній становлять підприємства, що виготовляють комплектуючі для автомобілів. Решта 50% орієнтовані на український ринок, переважно це такі компанії як Bayer AG, Kreisel Fixit та Knauf.

Про це розповів в інтерв’ю Mind голова правління AHK Ukraine Райнер Перау.

У Львівській області функціонують підприємства зі 100%-вим німецьким капіталом, націлені на постачання різних комплектуючих великим німецьким автоконцернам. Серед них – завод автозапчастин концерну Leoni AG з виробництва електричних кабельних мереж для автомобілів Opel, який працює з 2003 року та забезпечив українцям понад 4000 робочих місць. Компанія має другий такий завод у Івано-Франківській області (Коломия).

Leoni AG є основним постачальником продуктів, рішень і послуг у сфері енергетики й управління даними для автомобільної та інших галузей. Компанія виробляє кабельні мережі автомобільної промисловості (для Audi, GM, BMW, VW, Volvo, Caterpillar, DAF).

З 2003 року у Львівській області працює компанія ODW-Elektrik – виготовляє кабелі для автомобілів Volkswagen, BMW, Porsche, Volvo, Opel, електромеханічні конструкції для автомобілів і мотоінструментів. У Луцьку та Житомирській області компанія Kromberg & Schubert має завод із виробництва електропроводки для авто Volkswagen, Mercedes і BMW. Усі ці компанії зараз працюють здебільшого на повну потужність.

Якщо говорити про німецькі компанії, орієнтовані на український ринок, – це, наприклад, Bayer AG, Kreisel Fixit та Knauf (виготовляє гіпсокартонні плити для будівельної галузі). До повномасштабного вторгнення Knauf на Донбасі мала свою фабрику (м. Соледар, Донецька область), яка зараз повністю зруйнована.

Залишилося виробництво в Києві – Knauf Gips Kiev, і нині керівництво компанії думає про будівництво нової фабрики на Західній Україні (Львівська область), яка замінить втрачене виробництво на Донбасі. Найімовірніше, це буде у 2024-му, якщо ухвалять позитивне рішення.” – говорить Перау.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що за словами голови правління AHK Ukraine Райнера Перау, жоден німецький інвестор не вивів свій бізнес з України після початку повномасштабного вторгнення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло