Глава “роснефти” знайшов спосіб продавати російську нафту в обхід санкцій — Bloomberg
В цьому Сєчіну допомагає нафтовий магнат Лахані, яким вже зацікавився Мінфін США

Засновник великого нафтового трейдера Mercantile & Maritime Group Муртаза Лахані допоміг президенту «Роснефти» Ігорю Сечину налагодити постачання за кордон після запровадження західних санкцій.
Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на чотири джерела, знайомі з питанням.
За словами співрозмовників агентства, для цього магнат створив мережу фірм в ОАЕ. Одна з них, Fossil Trading, має прямий зв'язок із «Роснефтью» – зокрема володіє компанією Energopole SA. Інші фірми мережі – Amur та Tejarinaft. Протягом шести місяців 2023 року перша перевалювала по 120 000 барелів російської нафти на день, а друга – 55 000 барелів на день.
Більшість операцій Лахані, пов'язаних із росією, проводяться в країнах, що не дотримуються встановленої країнами G7 стелі цін у $60 за барель. У торгівлі задіяні еміратські банкіри, індійські нафтопереробники, ліванські трейдери і російські юристи. За їхніми словами, для транспортування сировини було залучено компанії з Азербайджану, Греції та ОАЕ.
Лахані пропрацював із «Роснефтью» майже 10 років до вторгнення росії в Україну. За словами джерел, він і Сечин ще більше зблизилися за останній рік. Створені Лахані фірми продавали російську нафту клієнтам в Індії та Китаї. Це принесло великий дохід як «Роснефти», так і самому магнату.
Між тим стало відомо, що Міністерство фінансів США вивчає діяльність Mercantile & Maritime, намагаючись з'ясувати, чи вона не торгує російською нафтою в порушення західних санкцій. Також відомство з'ясовує, чи Лахані пов'язують ділові відносини з Сечіним, який перебуває під санкціями США, писала WSJ.
У червні магнат приїжджав на ПМЕФ до росії. На сесії, яку вів Сечин, він сидів у першому ряду та аплодував його виступу. Керівник «Роснефти» тоді розповідав про створення «нових, безпечних логістичних ланцюжків, які забезпечують доступ на нові ринки».
Бекграунд. Як повідомлялося, росія збільшила доходи від нафти й газу у вересні на 15% проти серпня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].