Атака терористів на Ізраїль частково фінансувалася через російську криптобіржу — WSJ

Атака терористів на Ізраїль частково фінансувалася через російську криптобіржу — WSJ

Користувачі купують криптовалюту у Garantex за рублі, а потім вона виводиться у фіатні валюти, при цьому транзакції дуже складно відстежити

This text is also available in English
Атака терористів  на Ізраїль частково фінансувалася через російську криптобіржу — WSJ
фото Shutterstock

Терористи отримали фінансування атаки на Ізраїль 7 жовтня частково за рахунок криптовалюти, переведеної через велику рублеву криптобіржу Garantex.

Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на інформацію аналітичної компанії Elliptic.

Ця криптобіржа була зареєстрована в Естонії у 2019 році, проте управління нею фактично ведеться із росії, з вежі «Федерація» в Москва-Сіті. Число її користувачів становить близько 100 тисяч чоловік, і вона залишається найпопулярнішим майданчиком рублевих торгів.

Майданчик перебуває під санкціями Мінфіну США з квітня 2022 року. У червні загальна сума транзакцій на біржі склала $865 млн, що втричі більше, ніж до запровадження проти неї обмежень.

Наголошується, що користувачі купують криптовалюту у відділеннях Garantex за рублі, а потім вона виводиться у фіатні валюти через мережу партнерів організації на місці, при цьому транзакції дуже складно відстежити.

Перед терористичною атакою угруповання «Палестинський ісламський джихад» отримало транзакції на загальну суму понад $93 млн. Схожою схемою фінансування, за словами аналітиків, користувався і Хамас.

Представник Мінфіну США сказав, що американська влада шукає способи ввести додаткові обмеження проти тих, хто використовує цей майданчик для транскордонних переказів.

Бекграунд. Як повідомлялося, Дуров заявив, що не буде видаляти канал Хамас у Telegram. За його словами, він потрібен для отримання важливої інформації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло