Ощадбанк почав відкривати ескроу-рахунки імпортерам е/е для участі в аукціонах «Укренерго» на українсько-румунському напрямку

Ощадбанк почав відкривати ескроу-рахунки імпортерам е/е для участі в аукціонах «Укренерго» на українсько-румунському напрямку

Банк відкриває рахунки умовного зберігання в євро для компаній-нерезидентів, які братимуть участь в аукціонах

Ощадбанк почав відкривати ескроу-рахунки імпортерам е/е для участі в аукціонах 	«Укренерго» на українсько-румунському напрямку
Фото: pixabay.com

Ощадбанк розпочинає відкриття рахунків умовного зберігання (ескроу) в євро для компаній – нерезидентів України, які планують брати участь в аукціонах із розподілу доступу до міждержавних перетинів на напрямку Україна – Румунія, що відбуваються на аукціонній платформі НЕК «Укренерго».

Про це повідомив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

«Ощад» розпочинає відкриття рахунків умовного зберігання (ескроу) в євро для компаній – нерезидентів України, які планують брати участь в аукціонах з доступу до міждержавних перетинів, що відбуваються на аукціонній платформі НЕК «Укренерго». Запрошуємо до співпраці компанії на українсько-румунському перетині – сподіваємося на подальше розширення географії», – написав він у своєму телеграм-каналі в середу.

При цьому Наумов зазначив, що на сьогодні Ощадбанк єдиний, хто надає таку послугу.

У релізі банку на сайті пояснюється, що, згідно з правилами проведення аукціонів, учасник ринку має відкрити рахунок ескроу тільки у фінансовій установі, обраній Аукціонним офісом, і з якою той уклав відповідну угоду.

«Відкриття ескроу-рахунків у євро для нерезидентів нарешті відкриває їм доступ на спільні аукціони з розподілу міждержавних перетинів. На першому етапі такі рахунки відкриватимуться тим учасникам, що зацікавлені в торгах на українсько-румунському перетині. У перспективі – українсько-молдовський перетин», – прокоментував заступник голови правління Ощадбанку з корпоративного бізнесу Юрій Каціон, слова якого наведено в релізі.

Він додав, що банк веде переговори з компаніями з електроенергетичного ринку Румунії і розраховує на розширення географії зацікавлених країн.

Бекграунд. Як повідомлялося, голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький анонсував перший спільний аукціон із продажу доступу до міждержавного перетину між Україною та Румунією для постачання електроенергії 2 листопада.

Тоді він зазначив, що Україна переходить на єдині європейські правила доступу до міждержавних ліній для експортерів та імпортерів електроенергії, відповідну угоду було укладено з румунським оператором Transelectrica.

За його словами, аукціон буде спільним для українських і румунських компаній і відбуватиметься на платформі «Укренерго». День постачання електроенергії – 3 листопада.

Кудрицький повідомив, що, зокрема, з операторами енергосистем Угорщини, Словаччини та Польщі було укладено угоди про приєднання до загальноєвропейської аукціонної платформи JAO.

«Останній крок – на боці європейських колег. Регулятори країн-сусідів готують необхідні узгодження. Після цього ми розпочнемо спільні аукціони за всіма європейськими напрямками», – прокоментував голова «Укренерго».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло