Переповнені газосховища змушують Європу зберігати газ в Україні
Комерційні компанії розмістили в українських сховищах газу більш ніж на 1 млрд євро

Напередодні зими країни Євросоюзу сформували такі запаси газу, що тепер його доводиться тримати в Україні, яка має найбільші в Європі сховища. Загалом, вона запропонувала європейським компаніям потужності для зберігання 10 млрд кубометрів.
За даними Gas Infrastructure Europe, сховища у ЄС заповнені на 99,24%. Намагаючись подолати залежність блоку від російського газу, Єврокомісія встановила на цей рік мету 90% до 1 листопада, але її було досягнуто ще в середині серпня.
За попередні п'ять років сховища ніколи не заповнювалися до такого рівня. Тому європейські енергетичні компанії дедалі активніше відправляють газ до України, пише Financial Times. Вона має у своєму розпорядженні великі підземні сховища (приблизно на 30 млрд кубометрів), і зараз у них, за даними «Нафтогазу», вже знаходиться понад 2 млрд кубометрів європейського газу. Завдяки йому запаси газу на території України досягли максимальної позначки за період із початку російського вторгнення – її сховища зараз заповнені на 39,3%, за даними Gas Infrastructure Europe.
Щоб залучити партнерів, Україна запровадила низькі тарифи за зберігання та нульове мито на три роки. Іноземним компаніям запропоновано сховища більш як на 10 млрд кубометрів. У разі їх заповнення ЄС отримає резерв, що дорівнює приблизно половині нинішніх постачань «Газпрому» до Європи.
За прогнозом банку ВЕБ, поставки “Газпрому” в Європу у 2023 році становитимуть 21 млрд кубометрів.
До війни, у 2021 році, європейські постачання «Газпрому» перевищували 150 млрд кубометрів.
“Попри все, незважаючи на повномасштабну війну, комерційні компанії розмістили в українських сховищах газу більш ніж на 1 млрд євро”, – зазначив гендиректор «Нафтогазу» Олексій Чернишов.
Сховища знаходяться під землею переважно у західній частині країни. Незважаючи на те, що з січня до жовтня російськими ударами було пошкоджено 128 об'єктів «Нафтогазу», підземні сховища, за словами представників галузі, не постраждали.
Бекграунд. Як повідомлялося, європейські ціни на природний газ знижуються другий день поспіль, оскільки листопад розпочався з м'якої і вітряної погоди та оптимізму стосовно того, що війна на Близькому Сході не вплине на світові потоки палива.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].