Україна долучилася до Коаліції шкільного харчування

Україна долучилася до Коаліції шкільного харчування

Уряд погодився з пропозицією МОЗ про приєднання до відповідної коаліції

Україна долучилася до Коаліції шкільного харчування
Фото: із вільного доступу

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства охорони здоров’я про приєднання від імені уряду України до міжнародної коаліції «Шкільне харчування: Харчування, здоров’я та освіта для кожної дитини».

Про це йдеться на сайті уряду.

Глобальна мета коаліції – до 2030 року забезпечити кожній дитині можливість щодня отримувати здоровий поживний обід у школі. Її планують реалізувати в кілька етапів, зокрема, до кінця 2023 року планується відновити напрацювання і досягнення «доковідних» часів і надати підтримку країнам у відбудові ефективних програм шкільного харчування. Відповідно до кінця 2030 року:

  • забезпечити доступ до якісного харчування найвразливішим категоріям дітей в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, де його не було до початку пандемії;
  • покращити якість та ефективність програм шкільного харчування  і реалізувати заходи з підвищення рівня поінформованості людей щодо важливості здорового харчування.

Організацію діяльності та управління коаліцією здійснює Всесвітня програма харчування ООН (UN WFP).

Як раніше повідомили в МОЗ, участь України в коаліції та налагодження контактів із міжнародною спільнотою сприятиме залученню Україною фінансової підтримки для основних напрямів реформи: забезпечення безоплатним харчуванням ширших категорій дітей, пришвидшення модернізації інфраструктури кухонь та їдалень шкіл і дошкільних навчальних закладів.

Нагадаємо. Реформа шкільного харчування розпочалася в Україні ще 2020 року за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Навіть попри повномасштабну війну за три роки вдалося створити дієвий механізм, який дозволяє кожному навчальному закладу в Україні якісно змінити підходи до харчування учнів.

В Україні затверджені нові нормативи та регламенти, змінений порядок організації харчування в закладах освіти й дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Крім того, розроблені три технологічні моделі організації харчування в закладах освіти. Кожна школа обирає зручну для себе модель, яка допоможе забезпечити всім дітям рівний доступ до якісної їжі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада попередньо схвалила закон про підвищення якості вищої освіти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло