The Economist опублікував статтю про конфлікт Зеленського та Залужного

The Economist опублікував статтю про конфлікт Зеленського та Залужного

Відносини між президентом і головнокомандувачем ЗСУ оцінюються наближеними як «жахливі»

This text is also available in English
The Economist опублікував статтю про конфлікт Зеленського та Залужного
фото DR

Журнал The Economist випустив нову статтю про внутрішнє протистояння між політичним і військовим керівництвом України, яке, за його оцінкою, стало тільки наростати на тлі контрнаступу, який зайшов у глухий кут.

Як стверджує видання, відносини між президентом України Володимиром Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним оцінюються наближеними як «жахливі».

Вперше повідомлення про їхні розбіжності почали з'являтися ще минулого літа. Нещодавнє відверте інтерв'ю Залужного в The Economist, у якому він заявив про патову ситуацію у війні, вивело конфлікт на загальний огляд, пише The Economist.

Зеленський публічно відповів на матеріал Залужного. У пізнішому інтерв'ю він, мабуть, попередив головнокомандувача, що тому варто займатися військовими справами і не лізти в політику.

Високопоставлене джерело в уряді сказало журналістам The Economist, що відкритий конфлікт президента і головнокомандувача – очікуваний результат контрнаступальної операції, яка зайшла в глухий кут і пішла не за планом.

На думку джерела, Залужний, можливо, вчинив нерозумно, коли почав відкрито суперечити більш оптимістичній публічній позиції президента, проте мало хто в уряді міг сперечатися з його висновками.

Тепер питання у тому, на кого покладуть відповідальність за провал контрнаступу.

«Політики кажуть, що їхні генерали – тупаки радянської виучки. А генерали кажуть, що політики – тупаки, які намагаються в усе втрутитися. Перемога завжди має багато батьків, але ніхто не хоче відповідати за тупикову ситуацію», – описав ситуацію співрозмовник видання.

Ще один важливий чинник – кримінальна справа щодо захисту півдня України, йдеться у статті. Це єдиний регіон, де російські військові змогли здобути швидку та важливу перемогу в лютому та березні 2022 року, нагадує The Economist.

Наступу російських військових допомагали українські перебіжчики, мости не були підірвані, попри оборонні плани, армія була погано підготовлена.

За деякими даними, Залужний зараз фігурує у розслідуванні як свідок, проте «це може перерости в щось серйозніше», і ризик пред'явлення звинувачення має тримати Залужного під контролем, пише The Economist. А виступ головнокомандувача у ЗМІ можна розглядати як спробу підстрахуватися, припускає джерело в українському генштабі.

Залужний не демонстрував жодних політичних амбіцій, проте це не означає, що він не становить загрози для Зеленського, зазначає видання. За даними опитувань, до середини листопада довіра до президента впала до 32%, що вдвічі менше, ніж у Залужного (70%). У глави розвідки України Кирила Буданова рейтинг також вищий, ніж у президента (45%).

Кому це вигідно

За даними української розвідки, росія активно намагається отримати вигоду з внутрішньополітичної напруженості в Україні. Кампанії, спрямовані на різні групи населення, мають зміцнити підтримку росії, підірвати довіру до Заходу, а також посилити невдоволення в Україні.

Високопосадовець в уряді України сказав виданню, що російська пропаганда почала набирати популярності, тому що в неї з'явилося достатньо матеріалу для роботи. В Україні проблеми з корупцією, керівництво часто є неефективним, є проблеми з переведенням економіки на військові рейки, нагадав співрозмовник видання.

Однак росія тільки виграє, якщо Зеленського усунуть, побоюється він: «Деякі наші політики недостатньо стурбовані російською загрозою, і це мене злить. Вони думають, що можуть кинути виклик владі, знищити Зеленського, і це не матиме наслідків».

Бекграунд. Нагадаємо: раніше Зеленський заявив, що кремль розробив план «Майдан-3» з метою усунення його від влади. Реалізація цього плану, за його словами, намічена на листопад-грудень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло